אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
 

נמרים בתל אביב


בשנת 1936 הציג לראשונה הרב מרדכי שורנשטיין את אוסף בעלי החיים שלו ב'יריד המזרח' שנערך בתל-אביב. לימים, הפך אוסף זה הפך לגן חיות, ששכן ברחוב הירקון ומאוחר יותר עבר למשכן הקבע באיזור שנקרא היום גן העיר, עד למיזוגו עם הספארי ברמת-גן. בראשית דרכו היווה גן החיות מוקד עניין ומקור למגוון אירועים מפתיעים. יהודים מכל העולם נרתמו  ליוזמה העצמאית ושלחו לגן החיות חיות שונות ומשונות, בין התורמים היה גם ראש עיריית תל-אביב, ישראל רוקח, שהעניק לגן-החיות זוג אריות . הרב שורנשטיין נהג לטייל עימם ברחובות העיר.
אגדה עירונית אהובה זו ואגדות אחרות אודות גן-החיות נשזרו בסיפורה של העיר תל-אביב בראשית דרכה והיו לחלק מהנרטיב האורבני של המדינה. גן-החיות היה אהוב על הורים וילדים כאחד והיווה השראה לספרים ולסיפורים שונים, פרי יצירתם של מיטב הכותבים והמאיירים של התקופה,. ציירים, גרפיקאים ומאיירים רבים יצרו כרזות בעבור גן-החיות במרוצת שנות קיומו. 
הצגת מבחר מביניהן בבית אריאלה, במלאת 80 שנה  להקמת גן החיות, התאפשרה בסיועם הנדיב של הארכיון הציוני, מוזיאון נחום גוטמן, ארכיון שנקר לתיעוד וחקר העיצוב בישראל וארכיון עיריית תל־אביב-יפו . לצד כרזות העבר הוצגו בתערוכה כרזות חדשות ,שנוצרו במיוחד, על-ידי מאיירים הישראלים עכשוויים. שמותיהם של כל היוצרים רשומים מתחת לכרזות מעשה ידיהם.
אוצרי התערוכה: ליזה לוריא ואבישי לוי 

תודת מערכת דףדף שלוחה לבעלי הזכויות, על הרשות להציג באתר כרזות מתוך התערוכה.