אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

דַבְּשִׁי ואני בארץ האבעבועות

כתבה: שפרה הורן
איורים: אביאל בסיל
כנרת זמורה-ביתן 2015
78 עמוד, מנוקד

כשהמורה מגלה את הפצעונים על פניו של אודי מכיתה ג, היא שולחת אותו לאחות בית הספר. זו חושדת מיד שמדובר באבעבועות רוח, ומודיעה לאודי שעליו ללכת מיד הביתה. 'במזכירות לא משחררים בלי ליווי,' מסביר אודי לאחות, ותשובתה - 'מיד אתקשר להזמין לך גמל מעופף' - משעשעת אותו. את נשלח הביתה מלווה בתלמיד מכיתה גבוהה, והגמל המעופף נשאר בגדר בדיחה, אבל לא לזמן רב; המלווה מעדיף לחזור למגרש הכדורגל שבחצר בית הספר ומשאיר את אודי לבדו ברחוב. אודי, שמרגע לרגע מרגיש חולה יותר ודחוי יותר, נתקל בדבר מה ומשתטח על המדרכה. להפתעתו הוא מגלה שרגלו של גמל 'שישב ליד שולחן עגול וטבל עוגייה בספל קפה' היא זו שהכשילה אותו. 

המפגש הבלתי צפוי עם הגמל הוא תחילתו של מסע הרפתקאות דמיוני-איגיוני. דַבְּשׁי, גמל מעופף זחוח דעת ובעל חוש הומור מפוקפק למדי, מציע לאודי לעוף אתו לארץ האבעבועות. בדרך הם פוגשים חבורה שלמה של גמלים מעופפים, נקלעים לתוך קליידוסקופ ענקי ובסופו של דבר מגלים שאודי אינו אורח רצוי בארץ האבעבועות, שבה 'גם למכוניות יש גבשושיות וגם לחתולי הרחוב וכלבי הרחוב, ואפילו על הבתים היו כתמים אדומים'; הגמל מחזיר את אודי לרחוב ונעלם בשמיים, ואודי, שהוריו לא מאמינים לסיפוריו, מתנחם במזכרת מהטיול; פרת משה רבנו מנוקדת הזוחלת ועולה מכיס מכנסיו. 

על ספרה של שפרה הורן (נ' 1951) מרחפת רוחו של הדרך הארוכה לסנטה קרוז (1992), ספרו של מיכאל אֶנְדֶה. הֶרְמַן, גיבורו בן השמונה וחצי של אנדה, יוצא מן הבית בדרכו לבית הספר בתחושה שכל העולם נגדו, אך לאחר שהוא מבלה יום תמים בהרפתקאות הרואיות המתרחשות בדמיונו הוא שב הביתה מפויס ואסיר תודה להוריו על רגישותם ועל אהבתם. 

דַבְּשִׁי ואני בארץ האֲבַעְבּוּעוֹת מתאים למאזינים מגיל חמש ולקוראים עד גיל שמונה.
נירה לוין