אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

פקעת של קשרים

מאת: ליסה גרף
מאנגלית: נעה בן-פורת
ידיעות אחרונות ספרי חמד 2013
259 עמוד, לא מנוקד

'בעל הבית עוד לא ידע זאת אז, אך עד סופו של השבוע הבא יהיו כל שמונת החדרים תפוסים. בחלקם ישתכנו אנשים שיש להם כישרון גדול, באחרים ישתכנו אנשים חסרי כישרון לחלוטין. בחדר אחד יגור גנב, אדם שמחזיק בחפץ ששוויו נאמד במיליוני דולרים. אחדים מהדיירים יהיו שקרנים ורמאים. אבל לכולם יחד יהיה משהו משותף. ובתוך שבוע קצר אחד, כולם עד האחרון שבהם יאבדו את הדבר שהיה יקר ללבם יותר מכל דבר אחר בעולם'.
 
קְשרים, מזוודה בצבע תכלת, חמאת בוטנים ועוגות, כישרון ונוכלוּת המופיעים כבר בפרק הפתיח, עומדים במרכז הסיפור המורכב הזה, לכל אורכו. הם משחקים תפקיד מפתח בחייהם של 9 אנשים, מבוגרים וילדים; חלקם יודעים מה טיב הקשר שלהם לאחרים, יש הכמהים לקשרים שאין להם, ואחרים - זרים זה לזה בתחילת הסיפור - יגלו את הקשרים ביניהם רק לקראת סופו.
כל אחד מ- 59 הפרקים מתמקד בדמות אחת ומקדם מעט את העלילה או מאיר אותה מזווית חדשה. העובדות - כמו בתשבץ - מצטברות לאטן ומקדמות את העלילה, עד שהסיפור כולו נחשף ומתבהר; בין גיבוריו יתומה אחת, שלושה אחים, אישה שאיבדה את היכולת לזכור ולתקשר, אדם שחיפוש אחר סוד משפחתי השתלט על חייו, אישה שכשרונה הוא למצוא משפחות מאמצות ואדם שנופלת לידיו שעת כושר להתחיל את חייו מחדש. הסיפור, כך יגלו הקוראים שמורכבותו לא תרתיע אותם, הוא מסקרן ומוזר, מרגש ומשמח, אופטימי אך גם מעורר אי-שקט, ופה ושם נוגע בפנטזיה.
וכאמור - הכול קשור. 

ליסה גרף, סופרת אמריקנית שגדלה בעיר קטנה בקליפורניה, מגדירה את עצמה כ'מחברת ספרי ילדים, קוראת, אוֹפָה וחובבת כל מה שהוא עצום וכביר'. 

פקעת של קשרים
מתאים לבני תשע עד שתים עשרה.
נירה לוין