אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

קמט בזמן

מאת: מדליין ל'אנגל
מאנגלית: ארז אשרוב
זמורה-ביתן 2012, בסדרה 'מרגנית – ספרי מופת לילדים ולנוער'
197 עמוד, לא מנוקד 

'ילדתי, אל ייאוש. את חושבת שהינו מביאות אותך לפה אלמלא הייתה תקווה? אנחנו מבקשות ממך לעשות דבר מסובך, אבל אנחנו בטוחות שאת מסוגלת לעשות אותו. אבא שלך זקוק לעזרה, הוא זקוק לאומץ, ולמען הילדים שלו הוא יהיה מסוגל לעשות מה שהוא לא מסוגל לעשות למען עצמו.' 

אלה הם דבריה של גברת מַשְׁמָהּ, אחת משלוש - אולי 'מכשפות' היא המילה המתאימה – שהתגייסו למען אביהם של מג, של אחיה התאומים ושל צ'רלס וולאס, האח הצעיר ביותר, שלא היה כשאר בני גילו. 'האח הקטן האדיוט', כינו אותו זרים חטטנים, וטעו. האב, מדען בעל שם, נעלם באופן מפתיע ואיש אינו יודע היכן הוא, מה מצבו ולמה אינו חוזר למשפחתו ולביתו.
הסיפור המרתק, הסוחף, מתחיל כסיפור ריאליסטי, אך שולח מיד ידיים מסוקסות ומפעיל את מתג האי-שקט בתודעתם של הקוראים. אט אט מצטברות נוכחויות מטרידות, מעיקות, עד שהסיפור מנתק מגע מן הקרקע ומתמקם בסביבה לא מוכרת, עמומה, לא צפויה, שחלים עליה חוקים אחרים. בתוך המסגרת המתכתית של הסוגה שאנחנו מכנים מדע בדיוני מתרחש סיפור, שכדי לאפיינו אין מנוס מן התואר 'אנושי'. 

מדליין ל'אנגל
, 1918–2007, סופרת אמריקאית שנודעה בעיקר בזכות ספריה לבני נוער, שיקפה ביצירותיה הן את אמונתה הנוצרית והן את עניינה במדע. הספר קמט בזמן, שכתבה לו כמה ספרי המשך, זכה במדליית ניוברי היוקרתית.
קמט בזמן ירתק בני נוער וחובבי הז'אנר.
נירה לוין