אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

צונאמי בחוף יאלה

כתבו: ברוך תור-רז ואלמוגה אילן
איורים: אבי כץ
הוצאת הקיבוץ המאוחד 2012, בסדרה 'קריאת-כיף'
82 עמוד, מנוקד

כדרכם של אסונות גדולים, גם אסון הצונאמי ב- 2004 הניב ספר. באמצעות סיפורה של משפחה מורחבת אחת מהאי סרי-לנקה מבקש הספר לא רק לתאר את הטרגדיה אלא גם את דרכי ההתמודדות של הנפגעים.
בני המשפחה – סבא, בתו, בנו ובני זוגם וארבעת נכדיו – פוגשים את גל המים האדיר במקומות שונים. הבן ומשפחתו בשמורת הטבע שבה הם חיים, הבת ומשפחתה בדרכם לעיר הבירה, והסב ונכדו הצעיר בחצר בית הספר. הם נקלעים לסכנות, מנסים למצוא מקלט, נעזרים במתנדבים ובכוחות חילוץ וניצלים – כולם פרט לסב, שמחרף את חייו כדי להציל את הספרים הקדושים של הקהילה ממי הים השוטפים את האדמה.
המחברים - הסופר הוותיק ברוך תור-רז ואלמוגה אילן, ביקרו פעמים אחדות בסרי-לנקה לאחר האסון, שוחחו עם ניצולים ותיירים שחוו את הצונאמי, ורקמו סיפורים אישיים ששמעו לסיפור משפחתי אחד. הסיפור מעלה על נס את רוח ההתנדבות והעזרה ההדדית של בני סרי-לנקה הנשענת על אמונותיהם, את יחסם לחיי אדם ואת החשיבות שהם מייחסים לכתבים העתיקים המייצגים את תרבותם. 

את הספר חותם פרק הסבר על תופעת הצונאמי. 

צונאמי בחוף יאלה
מתאים לקוראים בני שבע עד עשר.
נירה לוין