אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

ככה גם אני יכולה, מאת יונה טפר, אייר שחר קובר. ספרית פועלים 2017. ספר קרטון לפעוטות. בדרך לגן משתעשעים אבא ונגה בחיקוי בעלי חיים. לבני שנה-שנתיים. 

המשאלה השלישית, כתב אוריה שביט, הקיבוץ המאוחד 2017, בסדרה קריאת-כיף. 85 עמוד, מנוקד. כשדני צריך להכין עבודה על בנימין זאב הרצל הוא משמיע משאלה ונוסע בזמן לפריז של סוף המאה ה-19. שם הוא פוגש את הרצל, שוהה חודשים ארוכים בביתו עם בני משפחתו ומתלווה אליו בפגישותיו עם שועי עולם. לבני שמונה-תשע. 

דגיגון, חדש בסדרה 'אצבעונים', ספרי קרטון לפעוטות שכל אחד עוסק בבעל חיים מסוים. בכל ספרון טמונה בובת אצבע מפרווה למשחק ולהנאה. לבני שנה-שנתיים. 

מה עושים עם סבתא,
כתבה עדנה מזי'א, איירה אורנה סמורגונסקי, כנרת זמורה-ביתן 2017. נכדה מציעה פעילויות לבילוי בחברתה של סבתא - משעשעות לה עצמה ואולי נעימות פחות לסבתא. לבני שלוש עד חמש. 

איך קוראים לך, חיפושית,
כתבה מרסלה לונדון, איירה הילה חבקין, שופרא 2017. אסופת שירים לילדים. לבני ארבע עד שמונה. 

כאילו, כתבה ואיירה אורית ברגמן, הקיבוץ המאוחד 2017. סיפור קטן שכולו דיאלוג בין שניים שונים - פילון וציפור - על חברות המצליחה להכיל גם תחרות. לפעוטות. 

בילבי מסדרת הכול וסיפורים אחרים, בילבי לא רוצה להיות גדולה וסיפורים אחרים - שני ספרי קומיקס חדשים על הפוחזת כובשת הלב, שבכל אחד מהם רצועות קומיקס שפורסמו ב- 1955 בעיתון ילדים שוודי ומבוססות על ספרי בילבי הוותיקים. כתבה אסטריד לינדגרן, ציירה אינגריד ונג נימן. לבני שש עד שמונה.

55 דקות באנטבה, מאת אורה מורג, שוקן 2017. 363 עמוד, לא מנוקד. סיפור לנוער על חטיפת מטוס 
איר פראנס על נוסעיו ואנשי צוותו לאנטבה ב-יוני 1976. לבני 11 ומעלה. 

ספרית הנשמות - שלישי בסדרת המעון של מיס פרגרין, מאת רנסום ריגס, כתר 2017. 499 עמוד, לא מנוקד. ג'יקוב בן ה- 16 יוצא למסע בזמן ללונדון הוויקטוריאנית כדי להציל את חבריו הכלואים במבצר שמור היטב. פנטזית הרפתקאות לבני 11 ומעלה. 

עוד הרפתקאות של הדוב פדינגטון, הספר השני בסדרה שכתב מייקל בונד, איירה פגי פורטנם, אחוזת בית 2017. 132 עמוד, מנוקד. בפרקים - תמונה משפחתית, שיפוצים, פדינגטון והמדורה, פדינגטון והקניות לחג המולד. לבני שש עד תשע. 

נגד הזרם, כתבה רותי יצחקי-ריכטר, דני ספרים 2017. 122 עמוד, לא מנוקד. חגית עוברת עם משפחתה מהקיבוץ לעיר, ונאלצת להיאבק על מקומה בחברה החדשה. לבני תשע עד שתים עשרה.

נגה מקיבוץ כרמים,
כתבה אפרת מור מילמן, איירה יונת קציר, אוריון 2017. 32 עמוד, מנוקד. סיפור על ילדה שובבה בעלת דמיון פורה, היוצאת חדשות לבקרים להרפתקאות מסעירות. לבני חמש עד שבע.