אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

ז'אן-מישל בסקיה, כתבה איזבל סנצ'ס וגארה, אייר לוסיאנו לוזאנו, צלטנר 2020. 28 עמוד, מנוקד. סיפור חייו של אמן צעיר שיצירתו נחשבת כיום למשפיעה הגדולה ביותר על תרבות אמנות הרחוב בעולם. לבני שמונה עד עשר.

אריתה פרנקלין,
כתבה איזבל סנצ'ס וגארה, איירה איימי בלקוֶול, צלטנר 2020. 30 עמוד, מנוקד. סיפור חייה של הזמרת והיוצרת האפריקנית-אמריקנית אריתה פרנקלין, זמרת הנשמה הידועה והמצליחה ביותר שגייסה את אמנותה למאבק למען שוויון וזכויות אדם. לבני שמונה עד עשר.

יום של גאווה, כתב רועי יולדוס-רייס, אייר יוסי מדר, ספרי ניב 2020. 26 עמוד, מנוקד. מעשייה אורבנית מחורזת, על מאבקה של קשת, גיבורת מצעד הגאווה ומקור ההשראה לחוגגים, במכשפת הבושה המרושעת המנסה לגזול מהחוגגים את צבעוניותם ולהרוס את הצבעוניות בחברה. לבני ארבע עד שש.

איפה אמא שלי? איפה הבית שלי? שני ספרוני קרטון לפעוטות, בסדרה 'לגעת ולהרגיש'. גורים של בעלי חיים יוצאים לחפש את אמותיהם ואת בתיהם. דפדוף בספרונים יספק לפעוטות גירוי חושי תוך מישוש מרקמים רכים בדפים.

ההמצאה המדהימה 2 – המשקפיים,
מאת גל פורת, ספרית פועלים 2020. 127 עמוד, מנוקד. כשאבא של גל נותן במתנה משקפיים מיוחדים במינם, גל לא שיער שבזכות המשקפיים הוא יוכל לעזור לחברו הטוב ולמשפחתו לשקם את חייהם. לבני שבע עד תשע.

ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים,
סיפר קקורטינגנק, כתב קנוד ראסמוסן, איירה אויין שביט, הוצאת פה 2020. 26 עמוד, מנוקד. סיפור שמקורו בתרבות העממית האינואיטית, על האיש שרצה לנסות לחיות כמו כל בעלי החיים. בחלקו השני של הספר מידע על בני האינואיט ומשחק לוח הממחיש את טורח חייהם. ספר 'אקורדיון' לבני שבע עד תשע.

מי רוצה כוח-על? מאת שירי צוק, אייר אייל חירורג, סיגליות הוצאה לאור 2020. 292 עמוד, לא מנוקד. שלושה תלמידי כיתה ז, שאינם נמנים עם המקובלים ביותר בכיתה זוכים יום אחד בכוחות-על. מה יעשו בהם ואיך יילחמו במי שרוצה בכוחות האלה לעצמו? לבני עשר עד שלוש עשרה.

דִי-לִי-לוֹל, סיפור מצולם בחרוזים,
כתבה שלומית כהן-אסיף, צילמה רונה יֶפְמָן, עם עובד 2020. 16 עמוד, מנוקד. סבא גילף לנכדתו בובה שיודעת גם להשמיע ניגון ישן שסבא שמע בילדותו בארץ רחוקה. סבא גם סרג לתמר ולבובה בגדים זהים והשתיים הפכו לחברות בלתי נפרדות. לבני שלוש עד חמש.

פחד בין הגבעות, כתבה עמלה עינת, הקיבוץ המאוחד 2020. 141 עמוד, לא מנוקד. קבוצת בני נוער יהודים ופלסטינים המקדמת מהלכים של שיתוף פעולה בין תושבי השטחים שמעבר לקו הירוק נאלצת להתמודד עם צעירים יהודים אלימים ופורעי חוק המבקשים לסכל את היוזמה. לבני 13 ומעלה.

הפיה האמיתית, כתבה מאיה גז, אייר רמי טל, הוצאת סיגליות 2020. 28 עמוד, מנוקד. כשאלמה מגלה שבלילה מישהו הלביש לה גרביים, היא שומעת מאמא על פיית הגרביים. אמא מספרת לאלמה שמשרד הפיות שולח פיות לטפל בילדים היא מחליטה לחקור בעניין. לבני שלוש עד חמש.

ישנוני, חבר טוב ללילה טוב, כתב דרו דיוולט, איורים מאת סקוט קמפבל, עם עובד 2020. 40 עמוד, מנוקד. רודריק מתקשה להירדם בלילות, והוריו העייפים מחליטים לתת לו צעצוע בדמות אייל שיעזור לו להירדם. אלא ש'ישנוני' מקשה על רודריק בדיוק כמו שרודריק הקשה על הוריו... לבני ארבע עד שש.

המבחן של מרי אן,
שלישי בסדרה 'מועדון הבייביסיטריות', כתבה וציירה ריינה טלגמאייר (מבוסס על ספריה של אן מ' מרטין), כנרת 2020. רומן גרפי, 154 עמוד. מרי אן מצליחה לצאת ממשבר ומוכיחה שגם היא יכולה להיות בוגרת, אחראית ואמיצה. לבני שמונה עד אחת עשרה.