אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

מי רוצה כוח-על? מאת שירי צוק, אייר אייל חירורג, סיגליות הוצאה לאור 2020. 292 עמוד, לא מנוקד. שלושה תלמידי כיתה ז, שאינם נמנים עם המקובלים ביותר בכיתה זוכים יום אחד בכוחות-על. מה יעשו בהם ואיך יילחמו במי שרוצה בכוחות האלה לעצמו? לבני עשר עד שלוש עשרה.

דִי-לִי-לוֹל, סיפור מצולם בחרוזים,
כתבה שלומית כהן-אסיף, צילמה רונה יֶפְמָן, עם עובד 2020. 16 עמוד, מנוקד. סבא גילף לנכדתו בובה שיודעת גם להשמיע ניגון ישן שסבא שמע בילדותו בארץ רחוקה. סבא גם סרג לתמר ולבובה בגדים זהים והשתיים הפכו לחברות בלתי נפרדות. לבני שלוש עד חמש.

פחד בין הגבעות, כתבה עמלה עינת, הקיבוץ המאוחד 2020. 141 עמוד, לא מנוקד. קבוצת בני נוער יהודים ופלסטינים המקדמת מהלכים של שיתוף פעולה בין תושבי השטחים שמעבר לקו הירוק נאלצת להתמודד עם צעירים יהודים אלימים ופורעי חוק המבקשים לסכל את היוזמה. לבני 13 ומעלה.

הפיה האמיתית, כתבה מאיה גז, אייר רמי טל, הוצאת סיגליות 2020. 28 עמוד, מנוקד. כשאלמה מגלה שבלילה מישהו הלביש לה גרביים, היא שומעת מאמא על פיית הגרביים. אמא מספרת לאלמה שמשרד הפיות שולח פיות לטפל בילדים היא מחליטה לחקור בעניין. לבני שלוש עד חמש.

ישנוני, חבר טוב ללילה טוב, כתב דרו דיוולט, איורים מאת סקוט קמפבל, עם עובד 2020. 40 עמוד, מנוקד. רודריק מתקשה להירדם בלילות, והוריו העייפים מחליטים לתת לו צעצוע בדמות אייל שיעזור לו להירדם. אלא ש'ישנוני' מקשה על רודריק בדיוק כמו שרודריק הקשה על הוריו... לבני ארבע עד שש.

המבחן של מרי אן,
שלישי בסדרה 'מועדון הבייביסיטריות', כתבה וציירה ריינה טלגמאייר (מבוסס על ספריה של אן מ' מרטין), כנרת 2020. רומן גרפי, 154 עמוד. מרי אן מצליחה לצאת ממשבר ומוכיחה שגם היא יכולה להיות בוגרת, אחראית ואמיצה. לבני שמונה עד אחת עשרה.

מזוודוֹדוֹת,
כתבה רותי ויטל גילעד, איירה תמי בצלאלי, קרן 2020. 74 עמוד, לא מנוקד. גורי תמיד מתלונן על כך שהוריו נוסעים לארצות רחוקות ומשאירים אותו אצל סבתא. מזוודה מיוחדת במינה מלמדת אותו שאפשר לגלות דברים חדשים גם ליד הבית. לבני תשע עד אחת עשרה.

ג'ק והגאונים בקצה העולם, מאת בילי ניי וגרגורי מון, ספרית פועלים 2020. 287 עמוד, לא מנוקד. ג'ק ושני אחיו הגאונים שהתייתמו חוברים למדען התימהוני הנרי ויתֶ'רְסְפּוּן ומצטרפים אליו לתחרות מדעית יוקרתית באנטארקטיקה. במהלך שהותם בחלק הקר ביותר בעולם הם מנסים לגלות מי העלים את ידידתו המדענית של הנרי. לבני תשע עד שתים עשרה.

מוחות אפלים, מאת אלכסנדרה בראקן, עם עובד 2020. 398 עמוד, לא מנוקד. רובי בת השש עשרה ניצלה ממחלה שהמיתה רבים מילדי אמריקה, אבל אז גילתה שהתפתחו בה יכולות על-חושיות בלתי נשלטות שעשויות להבטיח את עתידה או להרוס אותו. לנוער.

איפה אמא שלי? איפה הבית שלי?
שני ספרוני קרטון לפעוטות, בסדרה 'לגעת ולהרגיש'. גורים של בעלי חיים יוצאים לחפש את אמותיהם ואת בתיהם. דפדוף בספרונים יספק לפעוטות גירוי חושי תוך מישוש מרקמים רכים בדפים.

ההמצאה המדהימה 2 – המשקפיים, מאת גל פורת, ספרית פועלים 2020. 127 עמוד, מנוקד. כשאבא של גל נותן במתנה משקפיים מיוחדים במינם, גל לא שיער שבזכות המשקפיים הוא יוכל לעזור לחברו הטוב ולמשפחתו לשקם את חייהם. לבני שבע עד תשע.

ארנקטרטוק, האיש שהתגלגל בכל בעלי החיים, סיפר קקורטינגנק, כתב קנוד ראסמוסן, איירה אויין שביט, הוצאת פה 2020. 26 עמוד, מנוקד. סיפור שמקורו בתרבות העממית האינואיטית, על האיש שרצה לנסות לחיות כמו כל בעלי החיים. בחלקו השני של הספר מידע על בני האינואיט ומשחק לוח הממחיש את טורח חייהם. ספר 'אקורדיון' לבני שבע עד תשע.