אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת


מעשה טוב ומדבק, כתבה ואיירה אנה פודולני, אוריון 2019. 24 עמוד, מנוקד. לאחר שהג'ירף מציע לצב הצעה חברית נדיבה, הצב מאמץ את התנהגותו של הג'ירף ונוהג בחמלה ובנדיבות בידידים אחרים. לבני שלוש עד חמש.

ליבי מגדלת מפלצת,
כתבה ליאת שרמן, איירה מאיה שרמן, אוריון 2019. 32 עמוד, מנוקד. ליבי סובלת מחרדה הפוגעת בתפקודיה החברתיים, ובעזרת טיפול לומדת להחזיר לעצמה את תחושת המסוגלות ולשלוט בחרדה. לבני ארבע עד שש.

טוב להיות רעה?
כתבה חוה חבושי, איורים מאת דניאל פלג, הקיבוץ המאוחד 2019. 148 עמוד, לא מנוקד. ניצן המאוהבת בסתר בילד מהכיתה המקבילה מאמינה שאם תאסוף מעשים טובים תוכל לקבל כגמול חברות עם אותו ילד, אך לומדת שגם כוונות טובות יכולות להזיק. לבני שמונה עד אחת עשרה.  

ציפור דמיון, כתב ואייר גיא מרגלית, אוריון 2019. 24 עמוד, מנוקד. לגן של גיא מגיע ציפור דמיון, ומלמדת אותו לחשוב על הקשיים כהזדמנויות להנאה ולשעשוע. לבני שלוש עד חמש.

משקפי הקסם של מיכל, כתבה ואיירה מאיה קלטי, אוריון 2019. 40 עמוד, מנוקד. מאיה מרכיבה משקפי ראייה מאז שהייתה תינוקת, וחולמת שהמשקפיים ייעלמו. בעזרת אמה היא לומדת לקבל את המשקפיים בהבנה ובהערכה. לבני שלוש עד חמש.

מסע עולמי ב- 80 חידות, מאת אלכסנדרה ארטימוובסקה, שוקן 2019. 90 עמוד, מנוקד. 42 חידות מצוירות, כל אחת משתרעת על כפולה שלמה, לקוראים סבלניים וחדי העין! לבני שש עד עשר.

אֵינקֵץ,
כתבה מרישה פסל, מודן 2019. 290 עמוד, לא מנוקד. ביאטריס וחבריה הקרובים חווים את מותו של ג'ים המוכשר והיצירתי שהיה החבר של ביאטריס. אחרי סיום בית הספר הם חוזרים ללחפש תשובות על מה שקרה באותו לילה גורלי. פנטזיה לנוער.

מוזיאון הדינוזאורים,
מאת כריס וורמל ולילי מוריי, שוקן 2019. 95 עמוד, לא מנוקד. ספר בפורמט אלבומי המציג באיור ובטקסט מידעי קבוצות של דינוזאורים למיניהם השונים. לבני שמונה ומעלה.

קאיטוש המכשף,
מאת יאנוש קורצ'ק, איירה איריס גת, תרגם ועיבד לקוראים צעירים יצחק בלפר (חניכו של קורצ'ק), ינוקא 2019. 38 עמוד, מנוקד. קאיטוש רוצה להיות מכשף, וכשהוא משתמש להנאתו בכוחות הפלאיים שלו הוא מגלה שגם מכשפים חייבים לשמור על החוק. לבני שבע עד עשר.

פיל – חבר לא רגיל,
בסדרה 'על גורים וילדים', כתב יעקב גוטקין, איירה קסניה טופז, הוצאה עצמית 2019. 24 עמוד, מנוקד. שני גורים ביער מלגלגים על צורת גופו של הפיל – עד שהם נקלעים לצרה וניצלים רק בזכותו מבנה גופו המיוחד. לבני שלוש-ארבע.

הדוב וחבריו – הרפתקאות דובי דבש ביער של החברים, כתב יאיר וַיְדֶה, אייר נועם מרזוק, חלבלוב הוצאה לאור 2019. 82 עמוד, מנוקד. סיפורים מחוויותיהם של בעלי חיים המתגוררים יחד באותה קרחת יער, בהשראת פו הדוב מאת א'א מילן. לבני ארבע עד שבע.

וורקרוס, כתבה מרי לו, כתר 2019. 343 עמוד, לא מנוקד. אמיקה הענייה נכנסת לתוך המציאות הווירטואלית של משחק הוורקרוס ומגלה שהמיליארדר שהמציא את המשחק מגייס אותה לשירותו כדי שתחקור מי רוצה להרוס את האימפריה שבנה. לנוער.