אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

נסיכה של מלח, כתבה מחדש עינת ברזילי, איירה תהילה גולדברג, דני ספרים 2017. 47 עמוד, מנוקד. נוסח מורחב של המעשייה על הנסיכה שהצהירה שהיא אוהבת את אביה המלך כמו מלח. לבני שש עד שמונה. 

לשבור את הקרח, חדש בסדרה 'באושר ובעושר כאילו...' מאת שרה מלינובסקי, דני ספרים 2017. 171 עמוד, מנוקד. הרפתקה חדשה של אֶבִּי ואחיה ג'ונה, המגיעים למעשייה על נסיכת השלג ומנסים להציל את כלבם האהוב. לבני שבע עד תשע. 

אבא קיפוד, מאת רוני שטיינברג, איורים מאת ילנה סולוביי, 22 עמוד, מנוקד. כשאבא אינו מתגלח, בתו הקטנה מאמינה שעל לחייו הדוקרניות מצויים קיפודים. לבני שנתיים-שלוש. 

גוזלים בראש, כתב יונתן יבין, איירה ליאורה גרוסמן, עם עובד 2017. 30 עמוד, מנוקד. סיפור משעשע על ילדה שרק לאחר שציפור בנתה קן בתוך רעמת השיער שלה ניאותה לחפוף ולאסוף את השיער. לבני שלוש עד חמש.

ככה גם אני יכולה, מאת יונה טפר, אייר שחר קובר. ספרית פועלים 2017. ספר קרטון לפעוטות. בדרך לגן משתעשעים אבא ונגה בחיקוי בעלי חיים. לבני שנה-שנתיים. 

המשאלה השלישית,
כתב אוריה שביט, הקיבוץ המאוחד 2017, בסדרה קריאת-כיף. 85 עמוד, מנוקד. כשדני צריך להכין עבודה על בנימין זאב הרצל הוא משמיע משאלה ונוסע בזמן לפריז של סוף המאה ה-19. שם הוא פוגש את הרצל, שוהה חודשים ארוכים בביתו עם בני משפחתו ומתלווה אליו בפגישותיו עם שועי עולם. לבני שמונה-תשע. 

דגיגון, עופר איילים, גור פיל, גורת ארנבת  - ארבעה ספרונים חדשים בסדרה 'אצבעונים', שוקן 2017. ספרי קרטון לפעוטות שכל אחד עוסק בבעל חיים מסוים. בכל ספרון טמונה בובת אצבע מפרווה למשחק ולהנאה. לבני שנה-שנתיים. 

השתיקה של יורי,
מאת דורית אורגד, הקיבוץ המאוחד 2017, 196 עמוד, לא מנוקד. סיפור עלייה כפול של שני נערים יהודים מרוסיה. האחד עולה עם משפחתו והאחר, ילד עזוב שאינו יודע דבר על שורשיו, עולה ארצה לאחר שמתברר שאביו חי בארץ. לבני תשע עד 12. 

הממלכה הקטנטנה, כתב אתגר קרת, איירה תמי בצלאלי, זמורה-ביתן 2017. 38 עמוד, מנוקד. מה קורה בממלכה קטנטנה, כששני פשוטי העם היחידים עוזבים אותה והמלך ויועצו נשארים בה לבדם? לבני חמש עד שבע. 

הפילוסוף הקטן,
מאת חנה הרציג, איירה יאנה בוקלר, עולם חדש 2017. 44 עמוד, מנוקד. הרהורים ותרגילי חשיבה על המציאות דרך עיניו ושאלותיו של ילד. לבני חמש עד שמונה. 

הסייר העשירי - מכת ברק, מאת דורית מיה גור, כנרת 2017. 74 עמוד, לא מנוקד. סיפור בקומיקס על ילד היוצא למצוא את אביו שנעלם בלילה סוער ובלי להתכוון מקים לתחייה גיבור רב-עוצמה ומעורר כוחות אפלים. לבני שמונה עד עשר. 

תעלומה בגן השעשועים, בסדרה 'חבורת חבל על הזמן', מאת עמי גדליה, אייר ליאב צברי, הקיבוץ המאוחד 2017. 72 עמוד, מנוקד. שלושת החברים יוצאים בעקבות אלמונים המחבלים בגן השעשועים. לבני שש עד שמונה.