אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

הפיל שחלם להיות פילה, מאת מיקי כהן, איירה קסאניה לוגובסקי, צמרת 2020. 23 עמוד, מנוקד. הפילון חדקני לא רק התחפש לפילה, אלא הוא הוא רוצה להיות פילה תמיד. חבריו מתגברים על התדהמה ומחליטים לקבל אותו כמות שהוא. לפעוטות המתעניינים במגדר.

אומרים תודה,
כתבה ואיירה פמלה גזית, צמרת 2019. 20 עמוד, מנוקד. קופיף סקרן המשוטט בעולם מבקש לשכנע את הקוראים הצעירים להודות על כל הברכות - קטנות כמו גדולות - שנפלו בחלקם. לבני שנתיים-שלוש.

ילדים סופרים, סיפורי ילדות אמיתיים של אומנים (סופרים?) שהפכו לאגדה, סיפר דיוויד סטבלר, אייר דוגי הורנר. הכורסא 2020. 180 עמוד, לא מנוקד. סיפורים מחייהם של סופרים בני תקופות שונות, חלקם אינם מוכרים לקהל היעד בישראל. לבני שמונה עד אחת עשרה.

רוני מוכר בלונים, מ
את רינת הופר, זמורה 2019. ספר קרטון לפעוטות. רוני ואמא הולכים ברחוב, ואמא נענית לכל בקשה וקונה לרוני בלון, בועה וצמר גפן מתוק – כולם כדורים הנעלמים או נגמרים. רוני מתעצב אך לומד ליצור לעצמו בלונים משלו. לבני שנתיים-שלוש.

מוזת הסיוטים,
מאת לייני טיילור, מודן 2020. 431 עמוד, לא מנוקד. ספר ההמשך של 'החולם'. מיניה, הילדה הָאֵלָה, נחושה לנקום על הטבח שעשו תושבי העיר בֶּכִי באלים. לאזלו וילדי האלים יוצאים לחקור את סודות המצודה. לבני 11 ומעלה.

אם הייתָ, מאת איבון פרינץ,
כתר 2019, 245 עמוד, לא מנוקד. ג'ורג'יה בת השבע עשרה מתמודדת עם מחלת נפש, המתפרצת ביתר שאת לאחר מות אחיה האהוב בתאונה ונוכח חשדותיה באשר לנסיבות המוות. לנוער.

שני סנאים ואצטרובל,  לבני שלוש עד חמש. מאת רייצ'ל ברייט, איורים מאת ג'ים פילד, כתר כנפיים 2019. 32 עמוד, מנוקד. שני סנאים החומדים אצטרובל אחד נקלעים למסע תחרותי ורב סכנות רק מפני שאינם יודעים להתחשב, לשתף פעולה ולחלוק עם חברים. לבני שלוש עד חמש.

ילדים אומנים, סיפורי ילדות אמיתיים של אומנים שהפכו לאגדה, סיפר דיוויד סטבלר, אייר דוגי הורנר. הכורסא 2020. 191 עמוד, לא מנוקד. סיפורים מחייהם של אמנים בני תקופות שונות, יותר או פחות מוכרים בישראל. לבני שמונה עד אחת עשרה.

בוקר טוב אדם קדמון,
כתבה עפרה גורי-רימון, איורים מאת שירז ולמן וסיוון אופנהיים, הוצאה עצמית 2019. 26 עמוד, מנוקד. סיפור מצויר על שנה בחייה של משפחת ציידים-לקטים קדמונים. לבני חמש עד שבע.

אופי טופי מלכת היופי, מאת אופירה עזריאלי ונעמי אפל, איירה מיכל גליק, ספרי ניב 2019. 56 עמוד, מנוקד. אופי טופי הלומדת לצרוך מזון בריא, משנה את אורח חייה ומשפרת את תחושת הערך העצמי. לבני חמש עד שבע.

הנסיכה פוזי והאוצר הקטן,
מאת סטפני גרין, איירה סטפני רות סיסון, כנפיים וכתר 2019. 106 עמוד, מנוקד. פוזי מפרה את אחד הכללים החשובים של בית הספר, אך בזכות רגישותה וחמלתה המורה מקצרת את עונשה. לבני חמש עד שבע.

דני דינגל ממציא-על – האוטו-מתכת המופלץ,
מאת אנג'י לייק, ספרית פועלים 2019. 238 עמוד, לא מנוקד. דני וחברו פֵּרְסי, אוהבים לערוך ניסויים ולהמציא המצאות מצחיקות במעבדה הסודית שלהם, מנסים לזכות בפרס במרוץ העגלות הכיתתי. לבני שש עד שמונה.