אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

אלכסנדר גרהם בל, מאת תמי-שם-טוב, איירה אלינה גורבן, כנרת זמורה-ביתן 2018. 42 עמוד, מנוקד. קורותיו ומפעל חייו של ממציא הטלפון. לבני שבע עד עשר. 

סיפור שמתחיל בחלום, כתבה רונית חכם מפי יאנה בוקלר, איירה יאנה בוקלר, קרן 2018. 63 עמוד, לא מנוקד. שיחות בין ילדה לסבא שלה, שבהן היא מתוודעת לקורותיו, לסבלו ולאומץ לבו בזמן מלחמת העולם השנייה. לבני תשע ומעלה. 

היהלום המריא עם שחר, מאת אורה מורג, שוקן 2018. 293 עמוד, לא מנוקד. סמיר ודניאל נקלעים לסבך האירועים הקשורים להגעתו של מטוס קרב מסתורי מארץ אויב. על סיפורו של הטייס העיראקי שהנחית את מטוסו בישראל. לבני תשע עד שלוש עשרה. 

אילו הייתי קוף,
מאת חנה גולדברג, אייר אביאל בסיל, עם עובד 2018. ילד המתבונן מנקודת מבט מחויכת בבעלי חיים שונים מדמיין את חייו במקום כל אחד מהם. ספר קרטון לפעוטות. 

חמישה מכוערים, כתבה ג'וליה דונלדסון, אייר אקסל שפלר, כנרת 2018. 32 עמוד, מנוקד. התבוננות מחויכת בבעלי חיים בספארי – בתכונותיהם החיצוניות, במעמדם החברתי בעיני חבריהם ל'קהילה' ובעיני צאצאיהם. לבני ארבע עד שבע. 

אלטע זאכן, כתבה ואיירה רינת הופר, זמורה-ביתן 2018. 30 עמוד, מנוקד. ילדי השכונה יוצאים למסע בכורסה שהרכיבו מגרוטאות, בעקבות סבתא ידידותית המביאה לשכונה חפצים ישנים ומשומשים לשמחת הילדים. לבני שלוש עד חמש. 

חתלתול ושמו למה,
מאת עינת הולנדר, איורים מאת רמי מאיקס, אוריון 2018. 22 עמוד, מנוקד. החתלתול ששמו למה שואל אין-סוף שאלות על כל מה שמתרחש סביבו. לבני שנתיים-שלוש. 

אני יכול הכול, מאת בני אוחנה, איורים מאת סולימר הררה, אוריון 2018. הספר המאדיר את כוח הרצון של ילדים, את כוחה של השאיפה להישגים ואת האמון שלהם ביכולותיהם ובהצלחתם. לבני ארבע עד שש. 

תעלומה במגדל השעון, מאת ישי (אישי) רון, איירה ליאורה גרוסמן, רימונים 2018. 74 עמוד, מנוקד. כשהשעון הגדול בלונדון נעצר לפתע ללא סיבה נראית לעין, רק נכדו של השען המלכותי מצליח לגלות את הסיבה וללמד את המלכה ואת אנשיה לקח חשוב. לבני שש עד שמונה. 

באושר ובעושר כאילו... – מלכת היופי,
מאת שרה מלינובסקי, דני ספרים 2018. 181 עמוד, מנוקד. אֶבִּי עוברת דרך מראת הקסמים אל האגדה על היפה והחיה, אבל הסיפור מסתבך ואבי צריכה להתמודד עם שדון מרושע ולהציל את אחיה השבוי. לבני שש עד שמונה. 

הופה הענק, מאת ג'וליה דונלדסון, איירה הלן אוקסנברי, כנרת 2018. 30 עמוד, מנוקד. יצור המסתתר במחילה חשוכה מצליח להפחיד באיומי סרק את כל דרי היער, עד שאמו הצפרדע חושפת את זהותו ומפסיקה את מעשה הקונדס. לבני שנתיים עד שלוש. 

ג'וק-מקק ענק, מאת קורניי צ'וקובסקי, איורים מאת יבגני אנטוננקוב, קדימה 2018. 28 עמוד, מנוקד. חבורה של בעלי חיים נוסעים להם לפיקניק, אבל מקק ענק משבית את שמחתם ומאיים לפגוע בהם. בעלי החיים הנכנעים לפחדם ניצלים רק בזכותו של דרור תמים הבולע את הענק המרושע.