אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת


לברון ג'יימס, מלך המשחק, מאת ריק לד, כתר 2019. 147 עמוד, מנוקד. סיפור ילדותו והתבגרותו של אחד מגדולי שחקני הכדורסל בכל הזמנים, שנולד למשפחה קשת יום והגיע לפסגת ההישגים. לבני שמונה עד אחת עשרה.

חמ'ל רכבת, עוד פיצוח של דני מאסלי,
מאת מיה מיטב, כתר 2019. 120 עמוד, לא מנוקד. דני מאסלי וחבריו להרפתקאות עולים ברכבת לירושלים ומתכננים בילוי, אבל כשהרכבת נתקעת במנהרה מתחילה ההרפתקה החדשה של החבורה. לבני עשר עד שלוש עשרה.

הילדה וענק הלילה, שני בסדרת הקומיקס על הִילְדָה, מאת לוק פירסון, כתר 2019. 42 עמוד, מנוקד. ההרפתקה השנייה של הילדה, המצליחה להידבר עם אוכלוסייה בלתי נראית של יצורים זעירים הדורשים שתסתלק מארצם. קומיקס לבני שש עד שמונה.

צל אפל,
ספר שני בסדרה 'קלע הכשף', מאת סבסטיאן דה קסטל, כתר 2019. 335 עמוד, לא מנוקד. קלן, שעזב את ביתו מנסה לשרוד לבדו, אך כשהוא פוגש נערה שסודה מוכר לקלן עצמו הם נאלצים להתגונן מפני מי שלא היו אמורים לאיים עליהם. לנוער.

כרמי הולכת לארץ הסיפורים, כתב רוביק רוזנטלף איורים מאת גל אשכנזי, כתר 2019. 36 עמוד, מנוקד. כרמי יוצאת לחפש את הארץ הסיפורים, ובדרך אוספת חוויות כדי ליצור את הסיפור הראשון שלה. לבני שלוש עד שש.   

החיים שבחרתי, מאת נועה רום, כתר 2019. 149 עמוד, לא מנוקד. החברות הטובות תום וג'רי, שעמדו יחד בחרם ארוך, מתחילות ללמוד בחטיבה ומגלות חברים חדשים ואפשרויות חדשות. לבני תשע עד שתים עשרה. 

הדרקון הראשון שלי, כתבה ואיירה קרסידה קאוול, בסדרה 'מרגנית – ספרי מופת לילדים ולנוער', זמורה 2019. 192 עמוד, לא מנוקד. בנו של מנהיג השבט, המנסה לעבור בהצלחה את מבחן החניכה, מוכיח לבני גילו הלגלגניים שאינו נופל מהם וזוכה להערכה שעשויה לשנות את חייו. לבני תשע עד שתים עשרה.  

פיטר פן, מאת ג'יימס מתיו בארי, מודן ואאוקיינוס 2018, בסדרה 'הרפתקה – סופרים מתרגמים קלאסיקה'. 213 עמוד, מנוקד, תרגומו החדש של יואב אבני לספר הוותיק על הילד שלא רצה להתבגר. לבני שמונה עד אחת עשרה.

בית ספר למבחנים, מאת בר בן-יוסף ונטעלי גבירץ, איירה רונה מור, כתר 2019. 112 עמוד, מנוקד. תמרה וגל מחפשות סיפור עיתונאי לעיתון שהן כותבות בו, וכתובות גרפיטי מסתוריות מובילות אותן לחשיפת פרשת שחיתות. לבני שמונה עד עשר.

מאופסים, מאת סקוט ווסטרפלד (מרגו לנגאן ודברה ביאנקוטי), הקיבוץ המאוחד 2019.432 עמוד, לא מנוקד. חבורת נערים ונערות מקליפורניה, בעלי כוחות-על וקול פנימי המכוון אותם, מסתבכים בשרשרת היתקלויות עם פושעים מסוכנים. לנוער.

נסיכה בהסוואה, ראשון בסדרה 'דברי ימי רוזווד', כתבה קוני גלין, מודן 2019. 347 עמוד, לא מנוקד. שתי תלמידות חדשות מתחילות ללמוד בפנימייה יוקרתית ומחליטות, כל אחת מסיבותיה, להחליף זהויות, ונדרשות להגן על סודן. לנוער.

סיפורים לפני השינה לילדות מורדות, ספר 2 מאת פרנצ'סקה קוואלו, אלנה פאווילי, כנפיים – כתר 2019. 207 עמוד, לא מנוקד. כמו קודמו, הספר מציע 100 (!) שמות ותקצירי ביוגרפיות של נשים 'יוצאות דופן שחלמו חלומות גדולים ולא חששו לממש אותם'. לבני תשע עד שתים עשרה.