אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

קוף קטן, כתבה שירה גודמן, איורים מאת רמי טל, דני ספרים 2019. 24 עמוד, מנוקד. דיאלוג נונסנסי מחורז המתנהל בין אם לבנה בשעת ההשכבה. לבני שלוש עד שש.

בלי איה, גאיה, חיה, שמעיה או פפיה,
כתב עוז בן-יצחק, אייר אביטל בסיל, עם עןבד 2019. 26 עמוד, מנוקד. יהלי משמיעה מחאה קולנית ומתנגדת לכל מה שגורם לה אי-נוחות, ואמא מסבירה שהגיע הזמן להתבגר - ולהתגבר. לבני ארבע עד שבע.

שומעים מי בא?
מאת ג'יימי קִיפֵל-אַלְשֵׁי, אייר מרק לוּמֶר, דני ספרים 2019. חידות מחורזות קטנות על הקולות שמשמיעים יצורים חיים. לצד כל חידה מופיעה התשובה במילים ובאיורים. ספר קרטון לפעוטות.

דונו מגלה מה דביק ומה מצחיק,
מאת תמר הוכשטטר, איירה עינת צרפתי, כנרת 2019. קובץ שני של סיפורים משעשעים על דונו, ילד רגיל שלפעמים קורים לו דברים לגמרי בלתי רגילים. לבני חמש עד שמונה.

ליבי, או: מה קרה בחוף הים של תל אביב?
כתבה הדס ליבוביץ', איורים מאת דניאל פלג. הקיבוץ המאוחד 2019. 86 עמוד, מנוקד. ליבי וגאיה להוטות למצוא בחוף הים שריד מספינת שודדי ים, ונקלעות להרפתקה. לבני שש עד שמונה.

סבא, מוריס ואני,
כתבה מירי חנוך, איורים מאת ברנט מונטס. כתר 2019. 35 עמוד, מנוקד. סבו האהוב של המספר, שהוא ילד בגיל הגן, נופל יום אחד למשכב. שגרת המפגשים המהנה של השניים נקטעת, והילד נאלץ להתמודד עם הפרידה שאין מנוס ממנה. לבני ארבע עד שבע.

ארו שאה וסופו של הזמן,
כתבה רשני צ'קשי, מודן 2019. 347 עמוד, לא מנוקד. ארו, ילדה אמריקאית ממוצא הודי, מדליקה על אף האיסור את המנורה במוזיאון לאמנות הודית שאמה מנהלת, ובמעשה הנמהר משחררת שד עתיק שתפקידו להעיר את אל החורבן. פנטזיה לבני 10 ומעלה.

כמה שיותר משפחה,
מאת אורית ברג, הקיבוץ המאוחד 2019. 112 עמוד, לא מנוקד. דנה היא בת לאם יחידנית הכמהה לאב שאינו נוכח בחייה. חברות חדשה עם בת לשני אבות מסייעת לדנה לקבל את מצבה בהבנה ולהתבונן בחייה בעיניים אופטימיות. לבני עשר עד שלוש עשרה.

ההפסקה הגדולה של ניקולא הקטן,
כתב ז'אן-ז'אק סמפה, צייר רנה גוסיני, כנרת 2019. 120 עמוד, מנוקד. ספר שלישי בסדרה על הרפתקאותיהם של ניקולא וחבריו, 'ששוב ושוב מסתבכים בצרות אבל תמיד נחלצים מהן בחיוך מנצח' (מהכיתוב על גב הספר). לבני שמונה עד אחת עשרה.

מלכיור הכיור,
מאת קורניי צ'וקובסקי, אייר יבגני אנטוננקוב, קדימה 2019. 56 עמוד, מנוקד. שני סיפורים מהקלאסיקה הרוסית לילדים: על מפקדם המהולל של הברזים והכיורים הנזעק להכניס בינה בילד מלוכלך, ועל הדוב הגדול הנחלץ לעזרת בעלי החיים ומשחרר את השמש מלועו של התנין הרשע. לבני ארבע עד שבע.

מפלצת הצבעים,
כתבה וציירה אנה יֵנָס, כנרת 2019. 38 עמוד, מנוקד. מסַפֵּר בלתי מזוהה מסביר לילדה שערבבה בציור שלה את כל הצבעים את הקשר בין צבע לרגש; האדום מבטא כעס, הכחול מבטא עצב, וכן הלאה. לבני ארבע עד שבע.