אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת


העכבר הדוור, מאת מריאן דובוק, ספרית פועלים 2020. 24 עמוד, מנוקד. העכבר הדוור יוצא עם עגלת הדואר שלו למסור חבילות ומכתבים לשוכני היער, קטנים כגדולים. איורים מפורטים המזמנים שיח על דמיון ומציאות. לבני שנתיים עד ארבע.

הבלש דב ותעלומת האווז הנעלם, כ
תב ואייר גלעד סופר, עם עובד 2020. 32 עמוד, מנוקד. הדב שמתעורר מתרדמת החורף חש בשקט מוזר בסביבה, וחושד ששוכני גן החיות עשו יד אחת כנגד האווז הממרר את חייהם. לבני חמש עד שבע.

העצלן הבטלן,
כתב איתמר אורלב, איורים מאת דיוויד הול, עם עובד 2020. 34 עמוד, מנוקד. עצלן קטן, החי ביער עם משפחתו מלמד את כל בני המשפחה שגם עצלנים יכולים להיות פעילים ולחיות חיים מעניינים. לבני חמש עד שבע.

הטבח והמלך, כתבה ג'וליה דונלדסון, אייר דיוויד רובאטס, כנרת 2020. המלך הרעב קץ בכישלונותיו של הטבח שלו, וכדי ללמד את הטבח שיעור בבישול הוא עושה בעצמו את כל ההכנות ומזמין את הטבח לארוחה. לבני ארבע עד שש.

המבחן של מרי אן, מאת ריינה טלגמאייר, חדש בסדרה 'מועדון הבייביסיטריות', כנרת 2020. 154 עמוד, קומיקס. בעקבות ריב בתוך החבורה מרי אן מוצאת את עצמה מבודדת ובודדה, ואף על פי כן מוכיחה אומץ ותושייה ברגע מכריע. קומיקס לבני שמונה עד אחת עשרה.

מסי שולט,
מאת סימון מגפורד ודן גרין, ראשון בסדרה 'כוכבי הכדורגל', כנרת 2020. 124 עמוד, מנוקד. פרטים ביוגרפיים ומקצועיים ורשימת הישגים של שחקן הכדורגל המהולל. לבני שש עד שמונה.

פיקסי בהסוואה – תעלולים בבית הספר, מאת אילסה ויילד, איורים מאת סירשה לו, כתר וכנפיים 2020. 146 עמוד, מנוקד. פיקסי היא פיה קטנה העושה את צעדיה הראשונים בין ילדים אנושיים – ילדיהם של אלה שצדים יצורים כמותה. לבני שש עד שמונה.

ממש כאילו כמוני וגם קצת אחרים,
כתבה ואיירה סופי רחלנקו, הוצאת אצבעוני 2020.36 עמוד, מנוקד. 36 שירים על משפחה וחיי היום-יום, טבע ובעלי חיים ועוד. לבני שש עד שמונה.

מבצע לונדון,
שישי בסדרה שליחות חשאית, מאת דנה אלעזר-הלוי, ידיעות אחרונות ספרי חמד 2020. 285 עמוד, לא מנוקד. לוחמי המוסד הצעירים נשלחים ללונדון, לעקוב אחר מיליארדר רוסי העוסק בטרור. לבני עשר עד שלוש עשרה.

צ'רלי הופך לטי-רקס, ספר שני בסדרה מאת סם קופלנד,
שוקן 2020. 272 עמוד, מנוקד. צ'רלי, הילד שגופו משתנה מעת לעת לבעלי חיים שונים (ראו בדףדף את הספר הראשון בסדרה - צ'רלי הופך לתרנגולת), מתמודד עם השלכותיו הכלכליות והחברתיות של משבר כלכלי במשפחה. לבני שבע עד תשע.

מתחת לעץ שלי,
מאת מיוריאל טאלאנדייה, איורים מאת מיזוהו פוג'יסווה, מטר 2020. 32 עמוד, מנוקד. מונולוג של ילדה על החיבה שהיא רוחשת לאחד העצים ביער הסמוך לבית סבתה, ולצדו קטעי מידע קצרצרים בנושא עצים ויערות. לבני ארבע עד שש.

איך יודעים שבא אביב?
כתבה והלחינה דתיה בן דור, איירה אלונה מילגרם, מודן 2020. 20 עמוד, מנוקד. מילות השיר הוותיק מעוטרות באיורים. התווים ללחן של הכותבת בשולי הספר. לאוהבי האביב והשיר.