אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

דוקטור מולקולה 2, כתב אורי וייל, צילומים מאת רוני כנעני, מודן 2017. 109 עמוד, מנוקד. לקט שני של ניסויים שאפשר לעשות בבית, למשל בניית גשר מסכינים, טורנדו בבקבוק, הר געש בקערה, ביצה חמוצה ועוד. לצד התיאור של כל ניסוי הסבר מדעי לתופעה והפנייה לייצוג של התופעה במציאות. לבני שמונה עד אחת עשרה. 

תעלומת צופן הרוזמרין, ספר שלישי בסדרה אלופי הזיכרון, כתב ערן כץ, אייר מושיק גולסט, מודן 2018. 140 עמוד, לא מנוקד. מסע החיפוש של יוגור וחברתו אחר הבושם המכושף ילמד את הקוראים איך לפצח קודים סודיים באמצעות טכניקות לזכירת מספרים, נוסחאות וסיסמאות מסובכות. לבני תשע עד שתים עשרה. 

כשסבא אליהו היה קטן, כתב ינץ לוי, אייר אבי בלייר, זמורה-ביתן 2017. 136 עמוד, מנוקד. סיפורים בהשראת זיכרונותיו של אביו של הכותב על ילדותו בתל אביב של שנות השלושים. ראשון בסדרה. לבני שבע עד תשע. 

חוויה עם מכחול בצהוב, אדום וכחול,
כתבה ואיירה סופי רחלנקו, גוונים 2017. 34 עמוד, מנוקד. את לקט השירים בנושא הצבעים חותם צרור רעיונות והצעות לפעילויות לקוראים הצעירים. מתאים לבני שבע עד עשר. 

יונית הסקרנית מגלה ארצות, מאת אירנה אברבוך, איירה לאה אמבלי, אוריון 2017. 68 עמוד, מנוקד. בתהּ הסקרנית של אמא יונה יוצאת למסעות כדי להכיר מקומות מעניינים בעולם. לבני חמש עד שבע. 

ענק בישל מרק, כתב נתי בית, אייר איתי בקין, מודן 2017. 30 עמוד, מנוקד. ענק שבישל מרק מוסיף לו שוב ושוב ירקות, תבלינים ומים כדי לשפר את טעמו, אך בסופו של הבישול עליו להזמין את כל השכנים כדי שהמרק כולו ייאכל. לבני שלוש עד חמש. 

נשיקות הקסם של אמא,
כתבה דינה כץ-שוסטר, איירה טלי עמית, ניב 2017. 22 עמוד, מנוקד. הנשיקות של אמא הן נשיקות קסם העוזרות להקל את הכאב גם כשמדמיינים אותן. לבני שנתיים-שלוש. 

חג עם סבתא, מאת עפרה מדקר, איירה חנה פכמן, אוריון 2017. 22 עמוד, מנוקד. סבתא ונכדה מבלות יחד לקראת חגים בבישול ובאפייה. מצורפים מתכונים למאכלי חגים. לבני ארבע עד שש. 

החלום של יהלי, כתבה אלינור בר, איירה אביגיל יונגה, אוריון 2017. 32 עמוד, מנוקד. אמא מנסה לנחש מה ראה יהלי בחלומו, אבל אחרי שורת ניסיונות סרק מתברר שגם יהלי כבר אינו זוכר. לבני שנתיים-שלוש. 

אל הכוזרי, ספר שלישי בסדרה 'הרפתקאות ספרית רימונים', כתב יקהת רוזן, איירה הדס חורי, אלומות 2017. 141 עמוד, מנוקד. אורי ואחותו נקלעים שוב למסע פלאי בזמן ומתוודעים לדמותו ולפועלו של רבי יהודה הלוי. לבני שבע עד תשע. 

עושה הפלאים, מבחר סיפורי חכמים, ליקטה ועיבדה רונית חכם, איירה שירלי וייסמן, דני ספרים 2017. 62 עמוד, מנוקד. סיפורי עם יהודיים על כוחן של חכמה וצדקה. לבני שבע עד תשע. 

העורב המפוזר והמלך, כתבה איילת עברון, איירה ענבל שריד, אוריון 2017. 44 עמוד, מנוקד. עורב קטן שהתייתם מהוריו מגלה את מלך המשאלות ושניהם יוצאים יחד למסע מרתק. לבני שש עד שמונה.