אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

כשסבא אליהו היה קטן, כתב ינץ לוי, אייר אבי בלייר. זמורה 2019. 148 עמוד, מנוקד. עוד סיפורים על ילדותו של סבא אליהו, המתמודד עם דלות וחולי במשפחה בעזרת דמיון ותושייה. לבני שבע עד תשע.

אנני ואננון, מאת דורית דינור, אייר דני קרמן, הוצאה עצמית 2019. 140 עמוד, לא מנוקד. סיפורם של אח ואחות ענניים, שהגיעו לכדור הארץ והחליטו לחיות כילדים רגילים. לבני שמונה עד עשר.

הכיסא האדום,
ראשון בסדרה 'עץ הקסמים', כתב ואייר אנדז'יי מלשקה, לוקוס 2019. 242 עמוד, לא מנוקד. כיסא אדום שנבנה מעץ בעל כוח קסם מגיע למשפחה בורגנית הנקלעת למשבר, מחולל מהומה וגורר את ילדי המשפחה ואת דודתם המרשעת להרפתקה שסופה טוב. לבני שמונה עד אחת עשרה.

ההמצאה המדהימה של אבא,
כתב גל פורת, אייר אביאל בסיל, ספרית פועלים 2019. 111 עמוד, מנוקד. אבא של עמרי, שיודע שבנו משתוקק לכלב, תכנן להמציא משרוקית מיוחדת שצליליה יזמינו כלבים להתקרב לבנו, אבל יצר משהו אחר לגמרי. לבני שש עד שמונה.

טיול עם זנבלול, כתב חגי ברקת, איורים מאת גל ויצמן, דני ספרים 2019. גלי יוצאת עם אמא לטיול ופוגשת חברים דמיוניים בשמות מצחיקים. ספר קרטון לפעוטות.

התזמורת משתוללת,
מאת דפנה לוסטיגר, איירה ילנה סברדלוב, אופיר ביכורים 2019. 28 עמוד, מנוקד. ספר המציע לילדים היכרות עם כלי התזמורת. לבני שלוש-ארבע.

הצבעים של יניב החלו לריב, מאת רמי ארז, איירה הילה דאבי, אוריון 2019. 24 עמוד, מנוקד. יניב לוקח את הצבעים המתקוטטים שלו לסיור מחוץ לקופסה כדי שילמדו לחיות יחד בהרמוניה, כמו הצבעים בטבע. לבני שנתיים-שלוש.

הספרייה הניידת ממריאה, מאת ציפור פרומקין, הוצאת צילי 2019. 184 עמוד, לא מנוקד. סופי נקלעת לספרייה ניידת, מגלה שהספרים בה חיים ויוצאת אתם להרפתקאות ולמשימות בילוש והצלה. לבני תשע עד שתים עשרה.

הגיבור שלי ברקו,
כתבה נרי אלומה, צייר עידן ברזילי, הקיבוץ המאוחד 2019. 24 עמוד, מנוקד. ילד שאינו מוצא את חברו הטוב, בובת גיבור-על, יוצא להרפתקה דמיונית של חילוץ והצלה ומחזיר את חברו הביתה בשלום. לבני ארבע עד שש.

הילל ולילית מהעיר הגלילית,
כתב יהודה ויזן, איירה נועה ויכנסקי, קרן הוצאה לאור 2019. 32 עמוד, מנוקד. סיפור איגיוני, הומוריסטי ושנון על משפחה מוזרה, המגדלת בעלי חיים מיתולוגיים מסיפורים ישנים ומתמחה במילים נדירות, באותיות עתיקות ובשמות שאיש לא מכיר. לבני חמש עד שבע.

מוצא המינים, מאת צ'רלס דרווין, עיבדה ואיירה סבינה רדווה, שוקן 2019. 54 עמוד, מנוקד. תקציר המעובד לילדים של תיאוריית האבולוציה של דרווין. לבני שמונה עד אחת עשרה.

אגדת המילים השמחות, סיפור לקטנים-גדולים, כתבה חלי לוי אלדר, איירה יעל פושקין. ספרי פלפלת 2019. 24 עמוד, מנוקד. סיפור על משפחה שהחליטה הפר את כללי הדקדוק ולהמציא מילים שיוסיפו לחייה שמחה והומור. לבני חמש עד שבע.