אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

עוגה גדולה, עוגה קטנה, כתבה רותי שקד, איירה נורית צרפתי. דני ספרים 2020. מאיה הרסה בטעות את העוגה שסבתא אפתה במיוחד לחגיגת יום ההולדת בגן, אבל בזכות התושייה של סבתא לא נפגמה השמחה וכולם היו מרוצים. לבני שלוש עד חמש.

כן כן ולא לא,
מאת קארי סטאי, עם עובד 2020. 32 עמוד, מנוקד. על שניים הרואים את העולם משתי נקודות מבט שונות, ובכל זאת משתדלים לשמור על החברות ביניהם. לבני חמש עד שבע.

אבא ארך רגליים,
מאת ג'ין ובסטר, תרגמה מאנגלית לי עברון, הוצאת צילי 2020. 189 עמוד, לא מנוקד. תרגום חדש לרומן המכתבים הידוע שראה אור בראשונה ב-1912 וזכה לתרגומים אחדים לעברית. הספר עוקב אחרי יתומה שזכתה במלגת לימודים בקולג' בתנאי שתכתוב אחת לחודש מכתב לתורם האלמוני ותפרט את חוויותיה. לבני 11 ומעלה

הילדה מגוטליב 17,
מאת מרים רום, הוצאת טפר 2020. 216 עמוד, לא מנוקד. סיפור ילדותה ונעוריה של מרים רום, שנולדה בסלובקיה סמוך לסוף מלחמת העולם השנייה, עלתה ארצה עם אמה וגדלה והתבגרה בתל אביב. הספר אינו מתאים לילדים, אך עשוי לשמח מבוגרים הזוכרים בגעגועים את תל אביב של שנות החמישים והשישים.

הנסיך קוקוריקו, כתב משה שרון, איורים מאת נעמה להב, הוצאת דברי שיר 2020. 28 עמוד, מנוקד. עיבוד חדש לילדים של משל ההינדיק הוותיק של רבי נחמן מברסלב (ראה אור בראשונה ב- 1895) ומציע דרך מכבדת, מתחשבת ואנושית לחילוץ אדם ממשבר שפקד אותו. לבני שבע ומעלה.

הספר הכי משעמם בעולם, מאת ננה אריאל, הוצאת אסיה 2020. 54 עמוד, מנוקד. באמצעות אוצר מילים מוגבל במתכוון, היעדר עלילה ותיאור שלילני מבקש הספר המעוצב בקפידה להציג את השעמום כשער הכניסה להרפתקאות דמיוניות מבטיחות. ספר מתנה לקוראים מגיל שבע.

העכבר הדוור, מאת מריאן דובוק, ספרית פועלים 2020. 24 עמוד, מנוקד. העכבר הדוור יוצא עם עגלת הדואר שלו למסור חבילות ומכתבים לשוכני היער, קטנים כגדולים. איורים מפורטים המזמנים שיח על דמיון ומציאות. לבני שנתיים עד ארבע.

הבלש דב ותעלומת האווז הנעלם, כ
תב ואייר גלעד סופר, עם עובד 2020. 32 עמוד, מנוקד. הדב שמתעורר מתרדמת החורף חש בשקט מוזר בסביבה, וחושד ששוכני גן החיות עשו יד אחת כנגד האווז הממרר את חייהם. לבני חמש עד שבע.

העצלן הבטלן,
כתב איתמר אורלב, איורים מאת דיוויד הול, עם עובד 2020. 34 עמוד, מנוקד. עצלן קטן, החי ביער עם משפחתו מלמד את כל בני המשפחה שגם עצלנים יכולים להיות פעילים ולחיות חיים מעניינים. לבני חמש עד שבע.

הטבח והמלך, כתבה ג'וליה דונלדסון, אייר דיוויד רובאטס, כנרת 2020. המלך הרעב קץ בכישלונותיו של הטבח שלו, וכדי ללמד את הטבח שיעור בבישול הוא עושה בעצמו את כל ההכנות ומזמין את הטבח לארוחה. לבני ארבע עד שש.

המבחן של מרי אן, מאת ריינה טלגמאייר, חדש בסדרה 'מועדון הבייביסיטריות', כנרת 2020. 154 עמוד, קומיקס. בעקבות ריב בתוך החבורה מרי אן מוצאת את עצמה מבודדת ובודדה, ואף על פי כן מוכיחה אומץ ותושייה ברגע מכריע. קומיקס לבני שמונה עד אחת עשרה.

מסי שולט,
מאת סימון מגפורד ודן גרין, ראשון בסדרה 'כוכבי הכדורגל', כנרת 2020. 124 עמוד, מנוקד. פרטים ביוגרפיים ומקצועיים ורשימת הישגים של שחקן הכדורגל המהולל. לבני שש עד שמונה.