אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

חבר שלי, כתבה שולה מודן, איורים מאת יהלי זיו, מודן 2018. 24 עמוד, מנוקד. דו-שיח פטפוטי בין ילדון לסנאי היושב על ענף מול חדר הילדים. לפעוטות. 

בעידן האהבה והשוקולד, ספר אחרון בטרילוגיה 'הבכורה', כתבהגבריאל זווין, כתר 2018. 278 עמוד, לא מנוקד. אניה משאירה מאחור את האובדן ומשקיעה את כל כוחה בעסק שהקימה, עד שהיא נאלצת להילחם על חייה. לנוער. 

המשחק, ספר שני בטרילוגיה 'המשחק', כתבה דנה אבירם, רימונים 2018. 282 עמוד, לא מנוקד. שבעה גיימרים חוזרים למשחק המציאות המדומה כדי למצוא את התרופה שתציל את חברתם. לנוער. 

מעשה בילדה בודדה,
כתבה מרים ילן-שטקליס, איורים מאת איה גורדון-נוי, דביר 2018. 32 עמוד, מנוקד. הוצאה מחודשת של שיר ותיק – מונולוג של ילדה הנשארת לבדה בבית ומנסה להתגבר על פחדיה ובדידותה. לבני חמש עד שבע. 

מר לי וצר לי, כתבה ג'וליה דונלדסון, אייר אקסל שפלר, מודן 2018. 28 עמוד, מנוקד. גרסה נוספת למעשייה היהודית הוותיקה על העני הבא אל הרב ומתלונן על הצפיפות בביתו. לבני ארבע עד שש. 

השער האבוד, מאת אביטל דיקר, עם עובד 2018. 281 עמוד, לא מנוקד. שלושה בני נוער – יהודי, ערבייה מוסלמית ונוצרי הנקלעים לפיגוע טרור נמלטים בעזרת מפה מסתורית המבטיחה להביאם אל השער הקדום המוביל למלכות השמיים. פנטזיה על רקע הסכסוך היהודי ערבי. לבני 11 ומעלה. 

קייט האלופה,
מאת סוזי בקר, ספר לכול 2018. 266 עמוד, לא מנוקד. יומן במילים ובציורים של תלמידת כיתה ה המספרת על התמודדויותיה במשפחה ובבית הספר. לבני שמונה עד אחת עשרה. 

מיילו,
כתב ואייר אלן סילברברג, ספרית פועלים 2018. 216 עמוד, לא מנוקד. מיילו בן השתים עשרה, תלמיד חדש בבית הספר, מנסה לפלס את דרכו בחברה החדשה, להתחבב על הילדה שאינה שמה לב לקיומו, ולהסתגל לחיים שאחרי מות אמו. לבני שמונה עד אחת עשרה. 

אוטיסטה ו-אוטיסה 2, סיפורים מחייו של אוטיסט, כתב וצייר דניאל עמית, הוצאת מיקה 2018. שני ספרי קומיקס שבמרכזם גיבור שאובחן כאוטיסט בתפקוד גבוה, המספר בהומור ובעוקצנות על אירועים שחווה בדרכו להבין את החברה סביבו ולהשתלב בה. לנוער. 

להיות כמוהם,
כתבה חגית אהרונוף, איורים מאת נורית צרפתי, הקיבוץ המאוחד 2018, 157 עמוד, לא מנוקד. גניה, ילדה ניצולת שואה עולה ארצה בגפה לפני קום המדינה, ומתמודדת עם קשיי הסתגלות לחברה החדשה ועם שאלות של זהות. לבני תשע עד שתים עשרה. 

שמונה בעקבות אחד, מאת ימימה אבידר-טשרנוביץ, ציורים מאת נחום גוטמן, כתר 2018. 126 עמוד, מנוקד. מהדורה חדשה לספר שראה אור בראשונה ב- 1945. סיפורו של חגי, שנשלח בזמן מלחמת העולם השנייה מחיפה לקרוביו בקיבוץ מחשש הפצצות, ויחד עם בני גילו בקיבוץ חושף מרגל גרמני ומביא למאסרו. לבני שמונה עד עשר. 

חיבוקים למתחילים, מאת אפרת שהם, איורים מאת יובל ישראלי, הגמל הוורוד 2018. 44 עמוד, מנוקד. לאחר הקדמה ברוח הומוריסטית המפרטת את ההיסטוריה של החיבוק ואת ערכו, הספר מציע איורים המדגימים חיבוקים מסוגים שונים ומשעשעים, ולצדם כיתובים המשתעשעים במילים. לבני שנתיים ועד בכלל.