אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

55 דקות באנטבה, מאת אורה מורג, שוקן 2017. 363 עמוד, לא מנוקד. סיפור לנוער על חטיפת מטוס איר פראנס על נוסעיו ואנשי צוותו לאנטבה ב-יוני 1976. לבני 11 ומעלה. 

ספרית הנשמות - שלישי בסדרת המעון של מיס פרגרין, מאת רנסום ריגס, כתר 2017. 499 עמוד, לא מנוקד. ג'יקוב בן ה- 16 יוצא למסע בזמן ללונדון הוויקטוריאנית כדי להציל את חבריו הכלואים במבצר שמור היטב. פנטזית הרפתקאות לבני 11 ומעלה. 

עוד הרפתקאות של הדוב פדינגטון, הספר השני בסדרה שכתב מייקל בונד, איירה פגי פורטנם, אחוזת בית 2017. 132 עמוד, מנוקד. בפרקים - תמונה משפחתית, שיפוצים, פדינגטון והמדורה, פדינגטון והקניות לחג המולד. לבני שש עד תשע. 

נגד הזרם, כתבה רותי יצחקי-ריכטר, דני ספרים 2017. 122 עמוד, לא מנוקד. חגית עוברת עם משפחתה מהקיבוץ לעיר, ונאלצת להיאבק על מקומה בחברה החדשה. לבני תשע עד שתים עשרה.

נגה מקיבוץ כרמים,
כתבה אפרת מור מילמן, איירה יונת קציר, אוריון 2017. 32 עמוד, מנוקד. סיפור על ילדה שובבה בעלת דמיון פורה, היוצאת חדשות לבקרים להרפתקאות מסעירות. לבני חמש עד שבע. 

הגולם, האח השקט, מאת מרים פרסלר, עם עובד 2017. 296 עמוד, לא מנוקד. נער יהודי ואחותו מגיעים כפליטים לבית דודם, רב דגול ומנהיג רוחני של יהודי פראג במאה ה- 16. רומן היסטורי שבמרכזו דמותו המסתורית של המהר'ל מפראג, יוצר ה'גולם'. לבני 12 ומעלה. 

נסיכה של מלח,
כתבה מחדש עינת ברזילי, איירה תהילה גולדברג, דני ספרים 2017. 47 עמוד, מנוקד. נוסח מורחב של המעשייה על הנסיכה שהצהירה שהיא אוהבת את אביה המלך כמו מלח. לבני שש עד שמונה. 

לשבור את הקרח, חדש בסדרה 'באושר ובעושר כאילו...' מאת שרה מלינובסקי, דני ספרים 2017. 171 עמוד, מנוקד. הרפתקה חדשה של אֶבִּי ואחיה ג'ונה, המגיעים למעשייה על נסיכת השלג ומנסים להציל את כלבם האהוב. לבני שבע עד תשע. 

אבא קיפוד, מאת רוני שטיינברג, איורים מאת ילנה סולוביי, 22 עמוד, מנוקד. כשאבא אינו מתגלח, בתו הקטנה מאמינה שעל לחייו הדוקרניות מצויים קיפודים. לבני שנתיים-שלוש. 

גוזלים בראש, כתב יונתן יבין, איירה ליאורה גרוסמן, עם עובד 2017. 30 עמוד, מנוקד. סיפור משעשע על ילדה שרק לאחר שציפור בנתה קן בתוך רעמת השיער שלה ניאותה לחפוף ולאסוף את השיער. לבני שלוש עד חמש.

ככה גם אני יכולה, מאת יונה טפר, אייר שחר קובר. ספרית פועלים 2017. ספר קרטון לפעוטות. בדרך לגן משתעשעים אבא ונגה בחיקוי בעלי חיים. לבני שנה-שנתיים. 

המשאלה השלישית,
כתב אוריה שביט, הקיבוץ המאוחד 2017, בסדרה קריאת-כיף. 85 עמוד, מנוקד. כשדני צריך להכין עבודה על בנימין זאב הרצל הוא משמיע משאלה ונוסע בזמן לפריז של סוף המאה ה-19. שם הוא פוגש את הרצל, שוהה חודשים ארוכים בביתו עם בני משפחתו ומתלווה אליו בפגישותיו עם שועי עולם. לבני שמונה-תשע.