אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת


החדר האסור,
שמיני בסדרה 'משחקי בילוש', כתב מיכאל אבס, איורים מאת בר פביאן, עגור ומודן 2018. 156 עמוד, מנוקד. הבלשים הצעירים מתחילים ללמוד בבית ספר לבלשים שהוקם ביוזמתם, אבל כשהם מתחילים לחקור שמועה על כלי נשק יוצא דופן מתערבים בפעולתם אנשים לא רצויים. לבני שבע עד תשע.

הגרינץ', מאת דוקטור סוס, תרגמה לאה נאור, כתר 2019. 52 עמוד, מצויר ומנוקד. סיפור מוסרני על שדון שבדידותו הפכה אותו למרושע והוא מנסה לשבש את חגיגות חג המולד. לבני חמש עד שבע.

אורן ורקסי, כתב אביעד שר-שלום, אייר ליאב צברי, כנרת 2018. 38 עמוד, מנוקד. אורן, שמצא בחצר דינוזאור קטן, נכנס למכונת הזמן המשפחתית ומפליג לאחור, לעידן היורה, כדי להחזיר את הדינוזאור לזמנו. בדרך הוא עוצר בתקופות היסטוריות שונות ומזמן לקוראים תקציר של ההיסטוריה. לבני חמש עד שבע.

עץ במדבר, כתבה אבירמה גולן, איירה רותם טפלו, זמורה-ביתן בשיתוף המכון למורשת בן-גוריון 2018. 30 עמוד, מנוקד. סיפור עלייתו של ראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון לנגב, באמצעות סיפור התמודדותו של שתיל האשל שנטע בן-גוריון באדמת המדבר. לבני חמש עד שבע.

בולי זאת אני, מאת יוסי מור, איירה דיאנה שמעון, אוריון 2018. 24 עמוד, מנוקד. מחשבותיה וחוויותיה של פעוטה על צמיחתה. לבני שנתיים-שלוש.

קסם השמחה, מאת איריס דהן, אוריון 2018. 22 עמוד, מנוקד. ילדה פוגשת פיה מיוחדת במינה ולומדת לחיות בשמחה וליצור לעצמה סביבה סיפוק ושלווה. לבני שלוש-ארבע.

לסיפור שלי יש חבר, מאת חלי לוי אלדר, איירה יונת קציר, אוריון 2018. 22 עמוד, מנוקד. ילד לומד בדרך הקשה פרק בחברות ומשנה את מנהגו. לבני שלוש-ארבע.

מתי כבר נגיע? מאת מוטי שריד, איורים מאת יעל טוביה, אוריון 2018. 40 עמוד, מנוקד. ח'י שירים סיפוריים לקטנים, על מצבי מציאות מוכרים. לבני ארבע עד שש.

אילו הייתי
עכבר, מאת חנה גולדברג, אייר אביאל בסיל, עם עובד 2018. ספר קרטון לפעוטות. הרהורים מחורזים על בעלי חיים שכולם מתחילים ב'אילו הייתי': אילו הייתי פרפר/ לפעמים הייתי יושב על ענף / לפעמים הייתי עף / ולפעמים...' לפעוטות. 

הסינור של רוני, מאת רינת הופר, זמורה-ביתן 2018. 24 עמוד, מנוקד. רוני וסבתא זוללים את הריבה שהכינו לאמא, אבל אמא לא מתעצבת, ומתפעלת דווקא מיצירה אחרת של רוני. לבני שנתיים-שלוש.
 
אני שונאת את כולם חוץ ממך, מאת אליסון רסקין וגבי דאן, כתר 2018. 305 עמוד, לא מנוקד. שתי חברות טובות נוסעות כל אחת למכללה אחרת, והקשר ביניהן המתנהל בכלים דיגיטליים משתנה ועומד למבחן. לנוער.
 
להדהים את כולם, מאת יעל מדיני, דני ספרים 2018.. הרהוריו של ילד על האפשרויות להדהים את העולם, שזימן לו המעבר לדירה חדשה. מעוצב כספר קרטון לפעוטות. 

הנסיכה בשחור ושבט הארנבים הרעבים, שלישי בסדרה, מאת שנון הייל ודין הייל, איירה לוין פאם, כנרת 2018. 85 עמוד, מנוקד. הנסיכה מגנוליה יוצאת להציל את ג'ק רועה העזים מפני המוני ארנבים רעבים. לבני שש עד שמונה.