אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

נסיכה בהסוואה, ראשון בסדרה 'דברי ימי רוזווד', כתבה קוני גלין, מודן 2019. 347 עמוד, לא מנוקד. שתי תלמידות חדשות מתחילות ללמוד בפנימייה יוקרתית ומחליטות, כל אחת מסיבותיה, להחליף זהויות, ונדרשות להגן על סודן. לנוער.

סיפורים לפני השינה לילדות מורדות, ספר 2 מאת פרנצ'סקה קוואלו, אלנה פאווילי, כנפיים – כתר 2019. 207 עמוד, לא מנוקד. כמו קודמו, הספר מציע 100 (!) שמות ותקצירי ביוגרפיות של נשים 'יוצאות דופן שחלמו חלומות גדולים ולא חששו לממש אותם'. לבני תשע עד שתים עשרה.

לעלות אל העם, סיפורו של יצחק נבון, כתבה גלילה רון-פדר-עמית, מדן 2019. 490 עמוד, לא מנוקד. סיפור חייו של הנשיא החמישי של ישראל. לנוער ולמבוגרים.

סיפורים ומעשיות מעדות ישראל,
ליקטה ועיבדה דבורה עומר, אייר אלישע כץ, יוסף שרברק ודני הוצאה לאור 2019. 64 עמוד, מנוקד.7 מעשיות יהודיות מקהילות שונות, המציפות ערכים כמו עזרה לזולת ומעורבות חברתית. לבני שש עד שמונה.

מתנה לשי, כתבה ואיירה שושנה לויט, ספרי ניב 2019. 24 עמוד, מנוקד. שי חוקר את הביצה הצבעונית שקיבל במתנה, ומגלה בתוכה עוד ביצה ועוד ביצה. ההפתעה מחכה בביצה הקטנה ביותר. לפעוטות.

ספר הרגשות שלי, מאת סטפני קוטוריה ומורין פואניונק, מטר 2019. 30 עמוד, מנוקד. סימון מתמודדת עם רגשות בלתי נעימים בעקבות חוויות של יומיום וכישלונות, ולומדת להחליפם ברגשות חיוביים ומעצימים. כולל עצות שימושיות לילדים ולהורים. לבני שלוש עד חמש.

מגנט המסכים, כתב דורון ארז, אייר דני קרמן, ספרית דורון עיפרון 2019. 30 עמוד, מנוקד. איתמר לומד על בשרו את השפעתם הרעה של המסכים על בריאותו ועל תפקודו. לבני ארבע עד שש.

מצעד החיים,
עורך אלי רובינשטיין, שוקן 2019. 120 עמוד, לא מנוקד. עובדות על המהלכים ההיסטוריים שהולידו את השואה, מידע על מחנות ההשמדה הגדולים, סיפורים אישיים של ניצולי שואה, זיכרונות ומחשבות ורגעים מצולמים ממצעדי החיים על אדמת פולין; 'מעבירים את לפיד זכרון השואה אל הדורות הבאים'. לנוער.

חוט הזהבה,
כתבה שירה גפן, איירה מאיה שלייפר, דביר 2019. 32 עמוד, מנוקד. סיפור בין דמיון למציאות על מיה, היוצאת כל יום מהגן והולכת לבקר את סבתה ולומדת ממנה לרקום חלומות וזיכרונות לקראת פרידה. לבני חמש עד שבע.

מעשה טוב ומדבק
,
כתבה ואיירה אנה פודולני, אוריון 2019. 24 עמוד, מנוקד. לאחר שהג'ירף מציע לצב הצעה חברית נדיבה, הצב מאמץ את התנהגותו של הג'ירף ונוהג בחמלה ובנדיבות בידידים אחרים. לבני שלוש עד חמש.

ליבי מגדלת מפלצת,
כתבה ליאת שרמן, איירה מאיה שרמן, אוריון 2019. 32 עמוד, מנוקד. ליבי סובלת מחרדה הפוגעת בתפקודיה החברתיים, ובעזרת טיפול לומדת להחזיר לעצמה את תחושת המסוגלות ולשלוט בחרדה. לבני ארבע עד שש.

טוב להיות רעה?
כתבה חוה חבושי, איורים מאת דניאל פלג, הקיבוץ המאוחד 2019. 148 עמוד, לא מנוקד. ניצן המאוהבת בסתר בילד מהכיתה המקבילה מאמינה שאם תאסוף מעשים טובים תוכל לקבל כגמול חברות עם אותו ילד, אך לומדת שגם כוונות טובות יכולות להזיק. לבני שמונה עד אחת עשרה.