אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

פיל – חבר לא רגיל, בסדרה 'על גורים וילדים', כתב יעקב גוטקין, איירה קסניה טופז, הוצאה עצמית 2019. 24 עמוד, מנוקד. שני גורים ביער מלגלגים על צורת גופו של הפיל – עד שהם נקלעים לצרה וניצלים רק בזכותו מבנה גופו המיוחד. לבני שלוש-ארבע.

הדוב וחבריו – הרפתקאות דובי דבש ביער של החברים, כתב יאיר וַיְדֶה, אייר נועם מרזוק, חלבלוב הוצאה לאור 2019. 82 עמוד, מנוקד. סיפורים מחוויותיהם של בעלי חיים המתגוררים יחד באותה קרחת יער, בהשראת פו הדוב מאת א'א מילן. לבני ארבע עד שבע.

וורקרוס, כתבה מרי לו, כתר 2019. 343 עמוד, לא מנוקד. אמיקה הענייה נכנסת לתוך המציאות הווירטואלית של משחק הוורקרוס ומגלה שהמיליארדר שהמציא את המשחק מגייס אותה לשירותו כדי שתחקור מי רוצה להרוס את האימפריה שבנה. לנוער. 

שאול החתול והריקוד הכי קול
, מאת קימברלי וג'יימס דין, כנרת 2019. 36 עמוד, מנוקד. שאול החתול מנסה ללמוד ריקוד חדש, אבל סופג ממכריו רק ביקורת. בזכות עצה מינשוף חכם הוא מבין מה עליו לעשות. לבני שלוש-ארבע.

מתי נדע אם מיכל נבחרה? כתבה הילה טוב, אייר אמיר פרסייה, שפת אם 2019. 27 עמוד, מנוקד. מיכל הקטנה נסחפת בהתרגשות הבחירות הקרבות ותוך כדי דיאלוג עם אמה היא מנסה להבין איך פועלת השיטה ומה כדאי לעשות כדי לשמור על אחדות ועל הגינות. לבני ארבע עד שבע.

ככה לא מדברים! בסדרה 'מיכל דליות לילדים', מאת מיכל דליות ועופרה שפר-ברוש, איירה רונה מור, כנרת 2019. 28 עמוד, מנוקד. כשהאח הבכור במשפחה התחיל להתחצף להורים, לדבר בגסות רוח לאחיו הקטנים, לקלל ולצעוק, ההורים מבינים שעליהם לשנות את האווירה בבית. לבני ארבע עד שבע.

מכת ברק, ו-מלכודת הסיטרונים, שני ספרי קומיקס בסדרת הסייר העשירי, מאת דורית מיה גור, כנרת 2019. 80 עמוד, לא מנוקד. דור, תלמיד כיתה ו, יוצא בעקבות אביו הטייס שנעלם ונקלע למאבקים מסוכנים בכוחות רשע המבקשים להשתלט על העולם. לבני שמונה עד אחת עשרה.

הדס המהנדסת בונה שטותיקופטר,
כתבה אנדריאה ביטי, איורים מאת דיוויד רוברטס, 32 עמוד, מנוקד. ספרית פועלים 2019. הדס הקטנה אוהבת לאסוף גרוטאות ולהפוך אותם למכשירים ומכונות אך זוכה ללגלוג. העידוד שהיא מקבלת מדודתה המהנדסת מביא להצלחתה. לבני חמש עד שבע.

אהבת הנער ממרוקו, מאת דורית אורגד, הקיבוץ המאוחד 2019. 178 עמוד, לא מנוקד. סיפורו של נער יהודי החי עם משפחתו המסורתית במרוקו, ונאבק להגשים את חלומו לעלות לישראל ולחיות בה. לבני תשע עד שתים עשרה.

שברים,
מאת רייצ'ל וייל, עם עובד 2019. 260 עמוד, לא מנוקד. סיפורם של מתבגרים צעירים הלומדים בחטיבת ביניים, הערוך כרצף של מונולוגים ומציג מציאות חברתית אופיינית ומאבקים על מעמד והשפעה מנקודות מבט שונות. לבני תשע עד שתים עשרה.

איך לקשור שרוכים,
מאת מייקל בקסטון, שוקן 2019. מדריך להשחלת שרוכים בנעליים ולקשירת קשר פשוט וקשר פרפר. כולל שרוכים צבעוניים ודגם של נעל להרכבה עצמית. ספר קרטון לפעוטות.

פינוקי מסתתר בספרייה, מאת אריק היל, שוקן 2019. פינוקי מבקר בספרייה לשעת סיפור, ומשתתף במסיבת תחפושות. הקוראים מוזמנים לחפש את פינוקי המסתתר באחד מחלונות ההצצה. ספר קרטון לפעוטות.