אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מיסל והנחשוף

מיסל והנחשוף
כתב: איאן אוגילבי
איורים: כריס מולד
הוצאת כתר, הסדרה הצעירה
156 עמודים לא מנוקדים

אתם שואלים מה זה נַחְשוּף? נסו לערבב את המילים נַחַש (קֶסֶם, לַחַש של קוסמים), נֶשֶף (לילה, אפלה) וגם נָשַף (שלח ארס), ותבינו שאתם עומדים בפני פגישה לא כל כך נעימה...
הגיבור הרע של הספר הוא הדוד בזיל טרמפלטון, נַחְשוּף אמיתי. הגיבור הטוב הוא אחיינו מיסל, ילד בן שתים עשרה. הוריו של מיסל מתו כשהיה פעוט, ומאז התגורר בביתו האפל והקר של דודו בזיל. הדוד היה איש מרושע ואכזר מאין כמותו שרצה רק להניח יד על הכסף שהניחו הוריו של מיסל לבנם.
אחרי שנים אחדות בבית האפל, הקר והמדכא של דודו היה מיסל לילד המלוכלך והמוזנח ביותר בכל אנגליה. שיערו לא נחפף, בגדיו לא כובסו ועלתה ממנו צחנה איומה.
בבית הדוד לא היו צעצועים, לא היו ספרים ובעצם שום שעשוע לילד בן שתים עשרה. מיסל יכול היה לזכות בהנאה כלשהי רק לעיתים רחוקות, כשדודו הרשה לו לשבת בשקט מוחלט ליד שולחן ענק, שעליו הציב הדוד דגם מוקטן של מסוף רכבת שבנה כדי לשעשע את עצמו.
ומה קורה כשמיסל מעז לשחק ברכבת בלי רשות? קורים דברים איומים בהחלט. הדוד בזיל מפעיל את כוחות הכישוף שלו ומטיל על מיסל עונש נורא. ילדים אחרים אולי היו מתייאשים ומוותרים, אבל מיסל אינו מאבד תקווה, ובעזרת אומץ ותושייה מציל קורבנות אחרים של הדוד בזיל ומוביל את הסיפור לסופו הטוב.
גם את הספר הזה אפשר להניח על מדף ספרי הכשפים והמכשפים. כמו בספרים ידועים אחרים שכבר מצויים על המדף הזה, גם כאן יש אנשים שהם 'בעלי כוחות מיוחדים' ואחרים שהם 'רגילים', יש הענשה בדרך של שינוי צורה וגודל, יש דוד רשע המתעלל בבן חסותו, וכמובן חבורה של קורבנות-ניצולים המוכיחים מה ערכם של שיתוף פעולה ועבודת צוות.
הספר קריא מאוד, ומתאים לבני שמונה עד שתים עשרה.

נירה לוין