אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אני בוחר


כתבה: פיפה גודהרט
איורים: ניק שָׁרָט (או שָׁרַת, בספרי חמד אין החלטה)
מאנגלית: נטע גורביץ
ידיעות אחרונות ספרי חמד, 25 עמודים מנוקדים


הספר כמוהו ככרטיס כניסה לקניון אדיר, שיש בו הכול: מרכול, חנויות בגדים ונעליים, מחסני רהיטים, משרד נסיעות, סוכנויות רכב, ואפילו סוכנות תעסוקה. ומה עושים ב'קניון' הזה?
מה שעושים בכל קניון, כלומר - משוטטים, מתבוננים, מפטפטים ומחליפים דעות, וגם בוחרים, כמובן, משפע ההצעות. בראש כל דף שאלה מנחה: 'באיזה בית הייתם בוחרים לגור?' או - 'באיזה מקצוע הייתם רוצים לעבוד?' העמוד עצמו עמוס בפריטים השייכים לתחום המוגדר בשאלה, ואתם, הקוראים, מוזמנים להתבונן, להתפעל, להשוות, ולבחור; כל אחד יבחר מה שמוצא חן בעיניו, ובכל פעם יוכל לשנות את דעתו!
כמובן, שתיווך מושכל של מבוגר יכול להרבות את העונג (וגם את התועלת הדידקטית-שפתית, אם מחפשים כזו) באמצעות שאלות נוספות, מתוחכמות יותר:
איזה כובע היית בוחר, אילו רצית להיראות מצחיק? מה היית בוחר לאכול, אילו אסרו עליך אכילת ממתקים? מה היית בוחר ללבוש אילו היית האדם המוזר ביותר בעולם? וכן הלאה, כיד הדמיון.
הדפדוף בספר יכול להיות נקודת פתיחה מצוינת לשיחה (ביני לביני, או ביני לבין אחר), לחלומות ולמשאלות, לחידות ולסיפורי 'הלוואי ש...'.
מתאים לגילאי ארבע עד שמונה.

נירה לוין