אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מתנות מן הים

כתבה: נטלי קינסי-וורנוק
איורים: ליאורה גרוסמן
מאנגלית: יעל ענבר
כתר הוצאה לאור, הסדרה הצעירה
102 עמודים לא מנוקדים


הסיפור הנוגע ללב מתרחש באי זעיר מול חופי מדינת מיין שבמזרח ארצות הברית. מה יכול לקרות באי טרשי קטנטן, שבו משפחה אחת בתוך - מגדלור אחד?!
אז, לפני מאה וחמישים שנה (לפני מלחמת האזרחים בארצות הברית) היה למגדלורים תפקיד חשוב מאין כמותו - אורותיהם עזרו לספינות לנווט את דרכן וסימנו מכשולים וסכנות סמוך לחופים.
את הסיפור מספרת בקול אמין בתו של שומר המגדלור, אקווילה בת השתים עשרה. מאז מות אמה חייה אינם קלים. עליה לעבוד במשק הבית ולטפל בעצמה ולאבא, אבל מעיקה עליה יותר הבדידות; קשה להיות ילדה אחת יחידה באי שאין בו בית ספר ואין בו חברים, ואשר בגלל תפקידו החשוב של אבא אי אפשר לצאת ממנו אפילו ליום או יומיים כדי לבקר במקום אחר!
השינוי מתחיל כשדמות חדשה ראשונה נכנסת למשפחה - תינוקת שניצלה מספינה טרופה.
הדמות השנייה, שבאה רק לביקור, מחזיקה בידיה החלטה שתקבע את אושרה של המשפחה הקטנה - עד לסוף הטוב.

הסיפור, כעדות המחברת בסוף הספר, נרקם סביב גרעין של אמת. בין החוטים הריאליסטיים נשזרו חוטים צבעוניים של פנטזיה המאפשרים לקורא לחושת באווירת הקסם ובגעגועים המלווים את הסיפור.
לבני עשר ויותר.

הסופרת, נטלי קינסי-וורנוק, מתגוררת בצפון מדינת ורמונט. היא עצמה גָדְלָה בחווה, ומה שהיא מספרת גם על עיסוקיה היום - הכנת סירופ מייפל מעצי אדר וקטיף תפוחים - מזכיר מאוד את מה שסיפרה אמה של אקווילה, גיבורת הספר. בנוסף להיותה סופרת, היא ספורטאית שתחומי פעילותה מגוונים, אמנית, נגנית-חובבת בחמת חלילים וחובבת טבע: בביתה גדלים שישה כלבים, שישה חתולים, ושלושה סוסים!!!

לעורך הספר: רוב הקוראים הצעירים אינם בקיאים בהיסטוריה ובפולקלור של עמים אחרים, ועל כן אינם יודעים מי הם אייב לינקולן (עמ' 56) וריפ ואן רינקל (78) או מה זה 'קלאן' (79). הערה קטנה בשולי העמוד עשויה לעזור לקורא צעיר לשמור על תחושת ההתמצאות בסיפור, שממילא יש בו שפע שמות זרים לאוזן. 

ספר מאותו מדף:
שרה פשוטה וגבוהה, מאת פטרישיה מקלקלן, עם עובד

נירה לוין