אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

פיטר פאן בארגמן

פיטר פאן בארגמן

כתבה: ג'רלדין מק'קורקין
איורים: סקוט מ' פישר
מאנגלית: יעל אכמון
זמורה ביתן, מוציאים לאור 2006

פיטר פאן בארגמן הוא 'ספר ההמשך הרשמי' לפיטר פאן. כך מצהירה השורה שמעל שם הספר, על הכריכה. ג'יימס מתיו בארי שכתב את פיטר פאן ציווה את כל ההכנסות מן הספר לבית החולים לילדים בלונדון. לכבוד שנת המאה לספר הכריז בית החולים על תחרות לכתיבת ספר המשך. 200 סופרים ניסו את כוחם, והזוכה הייתה היוצרת הבריטית ג'רלדין מק'קורקרן, כלת כמה וכמה פרסים יוקרתיים לספרות ילדים שפרסמה עד כה 130 ספרים לילדים, לנוער ולמבוגרים.

סיפור ההמשך מתחיל כ- 20 שנה אחרי שוונדי והילדים האבודים נפרדים מפיטר פאן. הם עצמם כבר הורים לילדים, אך חלומות רעים הדולפים מ'ארץ-לעולם-לא' מאותתים להם שמשהו שם אינו כשורה. הילדים שבגרו חוזרים לארצו של פיטר, ומגלים שרוחו הרעה של קפטן הוק מאיימת להשתלט על הילד הנצחי. החברים הוותיקים עומדים לימינו של פיטר פאן עד שעיניו נפקחות, ורק אז חוזרים לבתיהם שבלונדון.
פיטר פאן איננו מתבגר גם הפעם, ומק'קורקין משאירה אותו ב'ארץ-לעולם-לא' (עד הסיפור הבא?). הספר, יש לומר, אינו קשה לקריאה; יש בו כל מה שצריך כדי לעשותו סיפור הרפתקאות מושך. ובכל זאת אינו נוסק ואינו מפעים; חסר בו הקסם שריחף על ספרו של בארי.

מתאים לבני תשע עד שלוש עשרה.

נירה לוין