אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מה יש בעולם?

מה יש בעולם?
מאת: מיריק שניר
איורים: כרמית גלעדי פולארד
הוצאת הקיבוץ המאוחד, 47 עמודים מצוירים מנוקדים


מה יש בעולם? אכן, שאלה חשובה מאוד; הספר האסתטי מציע דרך נעימה, מתאימה מאוד לקטנטנים (גם לאלה שעדיין אינם אומרים מילים ראשונות) להיכרות עם מילים שהם שומעים בסביבתם ומכירים מן השירים והסיפורים.
למעשה, זהו לקסיקון מאויר למתחילים:
כל כפולת עמודים מציגה נושא: המילה בעמוד אחד, האובייקט מציץ מתוך 'חלון' שבעמוד הנגדי. כשהופכים את הדף נפרסת כפולת עמודים שכולה איור, המכיל אובייקטים הקשורים לאותו נושא, ואם תרצו - מאותו שדה סמנטי.
למשל - מול המילה האחת 'נָהָר' מצוי 'חלון' שממנו מציץ ערוּץ בעל שתי גדות ירוקות. כשנהפוך את הדף נראה איור המכסה את כל שטח הכפולה, ובו נהר, יוּבָל או שניים, דייג, גשרון, קיאק ושפירית, ועוד כהנה וכהנה פריטים הקשורים לנוף הנהר.
בין הנושאים שהספר מציג - שמיים, פרח, ציפור, בית, ים ואחרים.
הספר מתאים לגילאים שונים:
לפעוטות בשלבים הראשונים של רכישת השפה, היושבים בחיק אבא-אמא ושומעים סיפור שעיקרו - 'הנה ילד, והנה דג! ומה כאן? ברווזון, אתה רואה? ברווזון צהוב!'
גם 'קשישים' יותר עשויים להפיק הנאה מן הספר - מן היכולת לזהות את המילים הגדולות, וממשחקים המפתחים מודעות פונולוגית (כמו משחק לזיהוי צליל פותח: נראה מי ימצא מילה שמתחילה בצליל רֶ. נכון, רשת!)
הכריכה הפנימית מעוטרת בעשרות איורים קטנים, ומתחת לכל פריט מצויה האות הראשונה בשמו. אתגר למצטיינים!
כרמית גלעדי פולארד איירה ברוח טובה, והתוצאה חייכנית, צבעונית ואומרת רוגע, פונה לילדים אבל נזהרת ולא 'מתיילדת' מדי. יופי!

מתאים מאוד לבני שנה וחצי עד שלוש.

נירה לוין