אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ילדי היער

ילדי היער

כתבה ואיירה: אלזה בסקאו (בסקוב)
גרסה עברית: ליאת זינגר
הוצאת משכן ספרים 2007
32 עמודים מאוירים מנוקדים


'עמוק במעבה היער, בין שורשיו של עץ אורן עתיק, היה בית קטן ונעים: חם ויבש בחורף, קריר ומאוורר בקיץ. היה זה ביתו של איש יער אחד. שם התגורר עם אשתו וארבעת ילדיו.'
זהו ה'מסדרון' המכניס את הקוראים הצעירים אל עולם היער שבראה אלזה בסקאו: עולם שבו חיים אנשים קטנים, פֵיות ובעלי חיים חביבים, שכולם מעדיפים להיסתר מפני אורחים לא קרואים המזדמנים ליער. כאן מושלים הטוב והיופי; הסנאים נדיבים, העטלפים והצפרדעים אוהבים את חברתם של הילדים הקטנים וכך גם הטרול הזקן, שמדי פעם חומד לו לצון ומפחיד לרגע את ילדי היער.
הספר מתאר מעגל של שנה בשגרת חייהם של ילדי היער.
ניכר שהכותבת עשתה את מלאכתה באהבה ונהנתה מתיאור העולם הקסום, שתשתיתו בסיפורי העם הסקנדינביים. מילותיה רכות, עלילותיה קטנות. איוריה רכים ומדויקים וצבעיהם העליזים והעדינים הולמים את העולם שיצרה.
לספר מצורף תקליטור.
מתאים לגילאי שלוש עד חמש.

אלזה בסקאו (בסקוב) הייתה ציירת וסופרת שוודית. נולדה ב- 1874, שימשה מורה לציור בבית ספר וזמן מה אחרי נישואיה לצייר נתנאל בסקוב הופיע ספרה הראשון – 'מעשה בזקנה קטנטנה' שזכה לפופולאריות עצומה ותורגם לשפות רבות. בשנת 1952 זכתה בפרס נילס הולגרסון.
אחרי מותה ב- 1953 נוסד על שמה פרס לספרי ילדים מאוירים.
30 ספריה מוסיפים להידפס ולהימכר עד היום.

הוצאת משכן ספרים יזמה את הוצאתם לאור בעברית של חמישה מספריה של אלזה בסקאו. היוזמה מבורכת, אלא שהספרים לוקים בכמה 'מחלות ילדות' שלוקות בהן לעיתים הוצאות חדשות (בתחומי התרגום והעריכה). אלזה בסקאו ראויה לעריכה מקצועית יותר.

נירה לוין