אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מדברים פילוסופיה:

מדברים פילוסופיה - סדרה בת חמישה ספרים:
מהם החיים?
מהם רגשות?
מהם טוב ורע? 
מה זה 'אני'?
מה זה 'לחיות ביחד'?
מאת: אוסקר ברניפייה
איירו: ז'רום רוייה, סרז' בלוך, קלמאן דוו
נוסח עברי: רחלה זנדבנק וימפה בולסלבסקי
הוצאת א-נו-ני-מה
בכל ספר 95 עמודים, כולם מאוירים, לא מנוקדיםילדים ומבוגרים מוצאים את עצמם לעיתים מתלבטים בשאלות של ערכים ושל מוסר, שאלות של הגדרה עצמית וזהות ושאלות על מקומם בעולם. לעיתים הם מחפשים מענה לתהיות שיש להם על רגשות - שלהם ושל אחרים, ומתלבטים בנוגע לקשרים בינם לבין הסובבים אותם.
חמשת הספרים בסדרה 'מדברים פילוסופיה' מבקשים להציע חומר למחשבה לאלה השואלים שאלות. כל ספר עוסק בנושא מרכזי אחד, ובתוכו שישה פרקים המתמקדים במה שנובע מן הנושא המרכזי. הנושאים מנוסחים כשאלות, למשל:
למה אנו רבים עם האנשים שאנו אוהבים? או - למה החיים קשים? וגם - האם תמיד צריך לציית להורים? כל ספר מציע תשובות אפשריות לשאלות כמו אלה, ולצדן הסתייגויות מן התשובות והצעות למחשבות אחרות.
הספרים נוחים מאוד לעיון. הטקסט מועט, כל דפי הספר צבעוניים ומאוירים - בסגנון עלילוני (של קומיקס), בתצלומים ובהמחשות גראפיות. הטקסט ממוקד מאוד, והשאלות הקיומיות-מהותיות שבו מתובלות בשנינות ומוארות בזרקור צבעוני ועכשווי של הומור.

אוסקר ברניפייה בן ה- 52 הוא צרפתי, דוקטור לפילוסופיה; מתגורר סמוך לפריז, נשוי ואב לשלושה. ילדיו (עשר, שמונה וחמש) הם הקוראים הראשונים שלו ו'על פיהם יישק דבר', כלשונו, 'אני בעסקי חשיבה. אני לא אומר מה טוב ומה רע. אני מעודד לבצע חשיבה עם ביקורת עצמית, לבדוק את גבולות המותר והאסור מזוויות ראייה שונות, חדשות, זה הכל' (מוסף הארץ, 5 במאי 2006).

סדרת הספרים תועיל מאוד להורים, למחנכים ולמדריכים במסגרות שונות, ותשמח את מי שמקיים שיח עם עצמו ועם זולתו. הדיון בחלק מן הנושאים יתאים גם לאנשים צעירים מאוד, הלומדים בכיתות הראשונות של בית הספר היסודי.
מתאים לאוהבים לחשוב בכל גיל.

נירה לוין