אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

לטל לא קל

לטל לא קל

כתב: פרופ' איתן פרידמן, גלית חזק, שגית כהן
איורים: אודי טאוב
צילום: דניאל מלר
הוצאת יסוד 2008, בסדרה 'רפואה קטנה'
34 עמודים, מנוקד.

טל בן התשע בטוח שעליו לשמור בסוד את העובדה שהוא כותב יומן, כדי שלא יעליבו אותו. טל מכיר את ההרגשה הזאת; לא מזמן ספג עלבון צורב מחבר לכיתה; כשאחות בית הספר שקלה את הילדים הביט אותו תלמיד בטל ואמר בלעג: 'אתה בטח שוקל 100 קילו!'
טל התחיל לכתוב ביומנו בחורף. מן הקריאה ביומן עולה כי טל סובל ממשקל עודף, וכי בעזרת אמו הגיע לתזונאית שבנתה עבורו תכנית להורדה במשקל. היומן מלווה את טל במשך כמה חודשים; טל כותב בו על התכנית, מסביר אילו מזונות מומלצים עבורו וממה עליו להימנע, מספר גם על הימים הקשים שבהם נמאס לו מהמאכלים הבריאים ומתחשק לו לזלול רק ממתקים.
בתמיכתם של הוריו טל מחזיק מעמד, ונרשם גם לחוג כדורסל למרות החשש שלו מפני המאמץ הפיזי ומפני לעגם של הילדים. עד הקיץ טל מצליח להגיע להישגים מרשימים: הוא רזה יותר, מרגיש חזק יותר, רוכש חברים חדשים ואפילו מצליח בכדורסל!

את הספר חותם מילון מונחים, שבו אפשר למצוא מושגים כמו תזונה, אבות המזון, קלוריות וכיו'ב (המושגים אינם מופיעים לפי סדר הא'ב).

לטל לא קל הוא הראשון בסדרה חדשה שהושקה בהוצאת יסוד. זוהי הסדרה 'רפואה קטנה', המביאה בפני הקורא הצעיר עובדות חשובות על גוף האדם, על התפתחותו ובריאותו באמצעות סיפורים הפונים אל קוראים גילאי 8 עד 11.

נירה לוין