אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

צוללת צהובה

צוללת צהובה
כתבו: הביטלס
איורים מתוך סרט האנימציה 'צוללת צהובה'
תרגום: ליבי ואהוד מנור
40 עמודים מנוקדים


הרחק מכאן, שמונים אלף מיל מתחת לפני הים, שוכנת ארץ צבעונית של שיר וצחוק... פֶּפֶּרְלַנְד - ארץ פלאות מוזיקלית שבה מנגנת התזמורת של סַרְגֶּ'נְט פֶּפֶּר לנצח. אבל מה קורה כשהמִין-רְשָעִים הכחולים משתלטים על הארץ האהובה? מי יעזור לפרד המפקד להחזיר את המוזיקה ואת האהבה לפֶּפֶּרְלַנְד?
את הסיפור הנפלא כתבו ה'ביטלס', (בארץ כינו אותם 'החיפושיות'), להקת הרוק המפורסמת ביותר בכל הזמנים. הקימו את הלהקה שלושה בני-עשרה מליוורפול שבאנגליה - ג'ון לנון, פול מקרטני וג'ורג' האריסון, ש'נדבקו' כמו רוב בני גילם בחיידק הרוקנ'רול. זה היה בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת.
לאחר שצירפו את רינגו סטאר החלו הביטלס להופיע באנגליה וגם בגרמניה. במהרה הפכו ל'דבר החדש' באנגליה ואחר כך בארצות הברית, ואז בעולם כולו. הם הקליטו עשרות להיטים הזכורים לנו עד היום, שירים שמיליוני בני אדם ברחבי העולם יודעים בעל-פה ועדיין כותבים עליהם ספרים שלמים. הכל מכירים את -

Strawberry Fields Forever
Imagine
Ob La Di Ob La Da
Hey Jude
Yesterday
She Loves You
All You Need Is Love

אין ספק, הביטלס היו ללהקה הפופולרית ביותר בהיסטוריה מכל בחינה אפשרית.
לאחר שהשלימו את הקלטת אלבומם האחרון, ומאחוריהם אינספור שירים, אלבומים וחמישה סרטים שצילמו יחד, הביטלס התפרקו בשנת 1970. הלהקה הפסיקה לפעול, אך פועלה נשאר עימנו עד היום.
הספר 'צוללת צהובה' - ספר צבעוני ומרהיב שעלילתו סוחפת, משעשעת-עד-מטורפת, נכתב על-פי עלילת סרט האנימציה המופלא 'צוללת צהובה' שנולד לפני קרוב לארבעים שנה. בשעתו היתה האנימציה בבחינת חידוש מסעיר, וגם היום, על אף חידושי האנימציה העכשוויים,לא נס ליחה.
התרגום המצוין לעברית הוא עבודה משותפת של אהוד מנור ובתו ליבי.

נירה לוין