אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

פוף מוצא חברים, פוף הולך להסתפר

כתבה: נעמי בן-גור
איורים: פפי מרזל
הוצאת הקיבוץ המאוחד 23 עמודים מנוקדים ומצוירים


שני ספרי תמונות לפעוטות.
בספר הראשון בסדרה, 'פוף מוצא חברים', אנחנו פוגשים את פוף, דובון סימפתי וחביב בגיל הגן. עולמם של פוף ושל הדובים והדובונים סביבו דומה מאוד לעולמנו: יש בו אבא (בחליפה ובעניבה) ואמא, יש בו גן וגננת, יש בו מכוניות צעצוע ונדנדות. כמו כל בני גילו גם פוף רוצה מאוד שיהיו לו חברים, ונמלה זהובה המטפסת אל אוזנו היא ידידתו הראשונה. בזכות לילי הנמלה הכל נעשה פשוט יותר, ופוף מוצא את עצמו מוקף בדובונים ידידותיים.
הספר השני בסדרה, 'פוף הולך להסתפר', מפגיש את פוף עם צ'ופצ'יק הסַפָּר. גם לילי הנמלה מלווה את פוף המודאג למספרה ואף היא חשה חרדה אל מול המספריים המתקרבים. חוש ההומור של הסַפָּר ונוכחותה של לילי עוזרים לפוף לעבור בהצלחה את התספורת.
הסיפורים קטנים, נינוחים, וכתובים בלשון המכבדת את עצמה ואת המאזינים הצעירים (למשל, את הדיאלוגים בין הדמויות מקדמים פעלים כגון אלה: אומר אבא, נוהם פוף, מבטיח אבא, משיב פוף, עונה הדובון, מתפלאה הגננת, צוהלת הנמלה וכן הלאה. תענוג!).
אורך הטקסט בכל עמוד אינו עולה על שלוש שורות. האיורים של פפי מרזל נקיים ורכים, אופטימיים, עשירים בפרטים אך אינם מעייפים את העין הצעירה. צמד קוראים סקרנים (מבוגר וילד) יוכלו להתבונן ולשוחח בנחת גם על מה שלא נמסר במילים.
הספרים מתאימים לכל פעוט המוכן להקשיב.

נירה לוין