אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ג'ולי של הזאבים

כתבה: ג'ין קרייהד ג'ורג'
מאנגלית: משה דור
איורים: הילה חבקין
ספרית פועלים – הוצאת הקיבוץ המאוחד 2009
125 עמוד, לא מנוקד


מייאקס, נערה אסקימואית מאלסקה, החליטה לעזוב את ביתה ואת הכפר הקטן שבו חיה, וללכת לבדה לנקודת התקווה; שם, כך קיוותה, תפגוש את 'כוכב הצפון', האנייה שמביאה אספקה מארצות הברית לערים שעל חוף האוקיינוס הארקטי באוגוסט, כשהקרח מתבקע. מייאקס רצתה לעלות על האנייה הזאת ולהגיע לסן פרנסיסקו, העיר שבה חיה חברתה-לעט, איימי. היא רצתה להגיע לשם כדי לראות את בנייני הזכוכית, את החנויות המלאות פירות, את השטיחים בבית ספרה של איימי ואת הים שאינו קופא לעולם. אבל בראש ובראשונה יצאה לדרכה כדי להיפטר מדניאל, בעלה המפחיד.
מייאקס חיה על התפר שבין החיים האסקימואיים המסורתיים, לבין החיים המערביים, הממסים אט אט את קרחוני העד באלסקה, מקצרים את המרחקים ומשנים את החיים בכפרים הקטנים. היא יודעת גם אנגלית, אבל אינה שוכחת שהיא אסקימואית ואיננה רוצה לוותר על זהותה.
את המסע אל החיים החדשים עושה מייאקס בכוחות עצמה. היא עוקבת אחרי להקת זאבים ולומדת את דפוסי החיים כדי שיקבלו את נוכחותה לצדם. היא יודעת שזהו הסיכוי היחיד שלה לשרוד בישימון הקרח.
הסיפור של מייאקס הוא סיפור מופלא ואופטימי על יופיו של הטבע, על ברית בין בעלי חיים לאדם, על כוחות החיים של נערה אחת ועל תקווה.

ג'ין קרייהד ג'ורג' נולדה ב- 1919 בוושינגטון, למשפחה של חוקרי טבע. את עיקר מחקריה בזואולוגיה ופסיכולוגיה של בעלי חיים הקדישה לזאבים. גידלה בביתה למעלה מ- 170 חיות מחמד מלבד כלביה וחתוליה, וכתבה יותר ממאה ספרים.
הספר ראה אור לראשונה ב- 1973.

ג'ולי של הזאבים מתאים לבני אחת עשרה ומעלה.

נירה לוין