אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

רדוול

רֶדְווֹל
כתב: בריאן ג'ייקס
מאנגלית: רחל אהרוני
הוצאת הקיבוץ המאוחד
396 עמודים לא מנוקדיםמנזר רדוול, היערות וכרי הדשא שסביבו הם הזירה שבה מתרחש מאבקם האמיץ של עכברים, חפרפרות וחיות שדה קטנות אחרות בכנופיה מרושעת של שועלים, נמיות, סמורים ועוד חדי שן אכזריים למיניהם. בעלי החיים הקטנים נאלצים להגן על חירותם ועל מבצרם. הם מגייסים את מיטב תכונותיהם האנושיות - תעוזה, פקחות ותחבלנות, ופועלים בשיתוף פעולה תוך רדיפת צדק. רבים מן ה'טובים' נושאים שמות אנגליים כשרים - מתייאס, הוגו, אלף, קונסטאנס - ואילו במחנה האויב נמצא את סרוח-אוזן, פרוות-שחין, אף-טינופת, דבלול...
וכמובן שהקטנים והחלשים לכאורה מנצחים את שליחי הרוע וזוכים בחיי שלום, באהבה ובשגשוג.
מבוגרים עשויים להרים גבה נוכח המיון הלא-מדעי (והבלתי צודק) לבעלי חיים 'טובים', כמו עכברים נחמדים וסנאים עליזים, ולבעלי חיים 'אכזריים' כסמורים ונמיות צמאי דם: האם עכברים העורכים משתה סביב דג מבושל שזה עתה שלו מן הנהר הם 'נחמדים' או 'אכזריים'?
נראה עם זאת שקוראים צעירים יעסקו פחות בסוגייה הזו, וכנראה שלא יוטרדו גם מן העסיסיות המופלגת שבלשון בעלי החיים (חתיכת כינה מסריחה! פרצוף של קרפדה! חתיכת חלשלוש רכרוכי!), המעניקה לסיפור סוג מסוים של הומור.
לגופו של עניין, זהו סיפור עתיר דמיון ונוח למדי לקריאה, אף כי העלילה גולשת לעיתים לטרחנות ולעומס-יתר של שמות ופרטים. גילאי עשר ומעלה האוהבים את הסוגה עשויים ליהנות מן הכניסה לעולם המיוחד, הצבעוני והקולני הנפרש בו.
ואם רדוול יפתה את הקוראים הצעירים לקחת לידיהם את 'הרוח בערבי הנחל' או את 'גבעת ווטרשיפ' - דיינו. 

לגיל 9 - 13.

נירה לוין