אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אבא, אתה אוהב אותי?

אבא, אתה אוהב אותי?
כתבה: ברברה מ' ג'וסי
איירה: ברברה לָוֶלִי
עברית: לאה נאור
כתר הוצאה לאור, עילמור ספרים, 30 עמודים מנוקדים


אחד מביטוייה של האהבה הוא הצורך למלל אותה, לאמוד ולבטא אותה בכלים מוחשיים של כמות ושל זמן. הצורך לקלוט שוב ושוב את הידיעה במילים שתתארנה את עוצמתה ואת מימדיה הוא חלק בלתי נפרד מן מידיעת האהבה, ומתחושת הביטחון והמוגנות האין-סופית שהיא מספקת.
הספר נפתח בשאלה שמבטאת את הצורך הזה: 'אבא, אתה אוהב אותי?' המשכו הוא הדיאלוג המתנהל בין הילד השואל לבין אביו, שניהם בני שבט המסאי שבקניה: 'כמה?' רוצה הילד לדעת, 'עד מתי?' וגם, במילים אחרות - מה תעשה למעני? האם אני יכול לסמוך עליך כשאצטרך אותך?
תשובות האב עשויות מחומרים הלקוחים מאורח החיים שלהם, מסביבתם הטבעית והתרבותית וממציאות החיים שלהם. הוא עונה לילדו במילים שיוכל להבין, ובעצם חותם במילותיו שוב ושוב על חוזה ההורות המושתת על האקסיומה הוותיקה 'כי אני אבא שלך ואתה מחמל לבי'.
נוף הסיפור הוא הנוף האפריקני של ארץ הסֶרֶנְגֶטִי. איוריה של ברברה לַוֶלִי עושים אותו מוחשי מאוד, פתוח, נצחי וחסר גבולות, כמו הבטחת האהבה.
את הספר חותם מילון מונחים בן שני עמודים, המוסיף מידע על שבט המסאי.
מומלץ לבני שלוש ומעלה, ולהורים בכל גיל.

וריאציה על אותו נושא - הספר 'אמא, את אוהבת אותי'? ספרן המשותף הקודם של הכותבת והמאיירת (כתר, 2001) שכולו דיאלוג סביב אותה שאלה בין אם אסקימואית לבתה.

נירה לוין